تلفن همراه

دولت کره جنوبی به دنبال کنترل قرنطینه با مچ بند الکترونیکی

منبع: دیجیاتو
دولت کره جنوبی به منظور جلوگیری از خروج قرنطینه شدگان از خانه و گسترش بیماری کووید 19، به فکر کنترل موقعیت مکانی آنها با مچ بند الکترونیکی است.
 
وزارت بهداشت و رفاه کره جنوبی روز سه شنبه اعلام کرد که استفاده از مچ بند الکترونیکی یکی از گزینه های این وزارت خانه برای کنترل افرادی است که دوران قرنطینه را سپری می کنند.
 
«Yoon Tae-ho»، دبیر بخش سیاست گذاری بهداشت عمومی وزارت بهداشت و رفاه کره می گوید:
 
«اکثر قرنطینه شدگان از قوانین پیروی می کنند، ولی برخی افراد در حال زیر پا گذاشتن قانون هستند. ما پس از گفتگوهای بیشتر، در مورد بهترین راهکار تصمیم گیری خواهیم کرد.»
 
او اضافه می کند که دولت کره به خوبی از پیامدهای منفی استفاده از مچ بند الکترونیکی برای کنترل افراد آگاه است.

دولت هنگ کنک با استفاده از مچ بندی که در تصویر مشاهده می شود، موقعیت مکانی قرنطینه شدگان کرونا را کنترل می کند. حال دولت کره قصد دارد با رویکردی مشابه از نقض کردن قوانین قرنطینه جلوگیری کند.
 
دولت کره جنوبی تا دیروز (دوشنبه) به 46 هزار و 566 نفر از مردم این کشور دستور داده تا دوران قرنطینه اجباری را سپری کنند. از این تعداد، 36 هزار و 424 نفر به تازگی از سفرهای خارجی بازگشته اند.
 
دولت کره به تمام افرادی که اخیراً از سفرهای خارجی بازگشته اند دستور داده تا به مدت 2 هفته خود را قرنطینه کنند و از آنها خواسته تا با نصب اپلیکیشن وزارت بهداشت این کشور، به طور مرتب وضعیت سلامت خود را گزارش کنند.
 
تاکنون 75 نفر قانون قرنطینه را نقض کرده اند که 6 نفر از آنها توسط پلیس کره به دلیل نقض کردن قوانین بهداشتی مورد بازجویی قرار گرفته اند.
 
دولت کره پیش بینی می کند تعداد قرنطینه شدگان در روزهای آتی به 80 تا 90 هزار نفر برسد.
 
مقامات این کشور علاوه بر مچ بند الکترونیکی، به فکر به کارگیری اقدامات بازدارنده دیگر از جمله افزایش تماس های تلفنی و مراجعه سرزده به محل سکونت قرنطینه شدگان هستند.
 
تاکنون 10 هزار و 331 نفر در کره جنوبی به ویروس کرونا مبتلا شده و 192 نفر جان خود را بر اثر آن از دست داده اند.

​​