فناوری اطلاعات

ناوگان اختصاصی تپسی برای کادر درمان و ضرورت استفاده از ماسک برای رانندگان اسنپ

منبع: پیوست
 
سامانه هوشمند حمل ونقل اسنپ استفاده از ماسک را برای تمام رانندگان ناوگان خود اجباری کرد. همچنینی سامانه هوشمند درخواست تاکسی اینترنتی تپسی نیز اعلام کرد ناوگان ویژه کادر درمان تپسی در چهار بیمارستان محل بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ مستقر شده است.
 
اسنپ در اقدام جدیدی گزینه عدم استفاده از ماسک را به اپلیکیشن خود اضافه کرده و از تمامی مسافران خواسته در صورت مشاهده عدم استفاده ماسک از سوی رانندگان این موضوع را به تیم پشتیبانی اسنپ خبر دهند. این گزینه در بخش «بازخورد سفر» در قسمت «نقاط ضعف» قرار دارد.
 
طبق اعلام اسنپ در صورتی که این گزینه از سوی مسافران برای راننده‌ای گزارش شود، راننده به مدت ۶ ساعت غیرفعال می‌شود. اگر راننده برای بار دوم در سفر اسنپی از ماسک استفاده نکند، برای یک روز کامل کاری غیرفعال می‌شود و هیچ درخواست سفری برای او فرستاده نمی‌شود.
 
اسنپ برای کنترل بهتر و بیشتر بهداشت سفرها، همزمان با پایان هر سفر اسنپی تست «ارزیابی بهداشت سفر» را در قالب پوش نوتیفیکیشن برای کاربران مسافری که از نسخه اندروید استفاده می‌کنند ارسال می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد با پاسخ‌گویی به چند سوال بهداشت سفرشان را ارزیابی کنند.
 
تپسی نیز اعلام کرده برای تسهیل جابه‌جایی پزشکان و پرستارانی که این روزها در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند ناوگان ویژه کادر درمان را در چهار بیمارستان محل بستری بیماران مبتلا به کرونا مسقر کرده است.
 
تپسی اعلام کرده با اجرای این طرح، از امروز (۳۰ فروردین) به مدت ده روز، خودروهای ویژه تپسی که به صورت مستمر ضدعفونی می‌شوند و فضای مسافر و راننده آنها جداسازی شده است، در بیمارستان‌های طالقانی، امام خمینی، شهدای تجریش و مسیح دانشوری مستقر می‌شوند تا به صورت رایگان، به کادر درمان این بیمارستان‌ها خدمت‌رسانی کنند. سفیرانی که در ناوگان اختصاصی کادر درمان فعالیت می‌کنند، علاوه بر ضدعفونی مستمر فضای خودرو و رعایت نکات بهداشتی و ایمنی، تحت پوشش ویژه بیمه سامان قرار خواهند گرفت.
 
سرویس ویژه درخواست خودروهای ضدعفونی شده و اختصاصی اقدام دیگری است که تپسی اعلام کرده به زودی برای جلوگیری از شیوع کرونا ارائه خواهد کرد. سفیران این سرویس، علاوه بر ضدعفونی مستمر خودروها، تست غربالگری کرونا انجام می‌دهند و برای حفظ فاصله اجتماعی، در خودروهای آنها، حایلی بین راننده و مسافران نصب می‌شود.
 
پیش از این نیز شرکت‌های اسنپ و تپسی اقدامات محافظتی از رانندگان خود برای پیشگیری از گسترش کرونا را انجام داده بودند. دیگر اقدام شرکت‌های تاکسی اینترنتی برای همراهی بیشتر با مردم در این دوران شامل راه‌اندازی دو سرویس کارباکس از سوی اسنپ و همیار تپسی از سوی شرکت تپسی بوده است.
 

​​