تلفن همراه

رگولاتوری آفریقای جنوبی باندهای فرکانسی 700 و 800 را در اختیار اپراتورها قرار می دهد

ICTna- رگولاتوری آفریقای جنوبی در راستای تلاش های صورت گرفته از سوی دولت برای مدیریت شیوع ویروس کرونا به طور موقت باند فرکانسی بیشتری در اختیار اپراتورهای MTN، Telkom، Vodacom و چند تامین کننده سرویس های مخابراتی دیگر قرار داد.
 
به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کمبود باند فرکانسی شکایت قدیمی اپراتورهای آفریقای جنوبی است که برای کاهش قیمت دیتا و افزایش سرعت مورد نیاز است.
اداره ارتباطات مستقل آفریقای جنوبی در اطلاعیه ای اعلام کرد چندین درخواست رسیده برای دریافت طیف باند اضافی تر را بررسی کرده است و 17 درخواست مورد پذیرش قرار گرفته است.
استلا اندابنی ابراهامز، وزیر ارتباطات این کشور هم پیش از این گفته بود: رگولاتوری درباره آزادسازی موقت باند فرکانسی موردنیاز ارایه دهندگان خدمات بررسی های لازم را به عمل خواهد آورد تا در طول دوره زمانی بحران پیش آمده ارتباطات مورد نیاز در سراسر کشور برقرار باشد.
این کشور در تلاش است تا در جهت کاهش چالش های شبکه، کاهش اختلال و اطمینان از کیفیت خوب خدمات برای مشترکان، در واگذاری موقت طیف فرکانس به دارندگان مجوز دقت های لازم را به عمل آورد.
سخنگوی وزارت ارتباطات این کشور اعلام کرده است: معتقدم این طیف به صورت بهینه و کارآمد در راستای منفعت همه مردم آفریقای جنوبی مورد استفاده قرار خواهد کرد و در واقع در طول این دوره سخت از حیات بشر پلی برای کاهش شکاف ارتباطی خواهد بود.
درخواست هایی که رگولاتوری آفریقای جنوبی برای واگذار موقت باند فرکانسی به آنها موافقت کرده شامل باندهای فرکانسی 700، 800، 2300، 2600 و 3500 مگاهرتز است که شامل پخش تلویزیونی نیز می شود.
 

​​