باندپهن

تجهیز شهرک‌ها و نواحی صنعتی سیستان و بلوچستان به فیبر نوری

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان گفت: براساس توافق انجام شده با شرکت مخابرات تجهیز شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان به فیبر نوری در دستور کار قرار گرفت.
 
علیرضا راشکی مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تکمیل زیرساخت‌های مخابراتی شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در نشست تیم فنی این شرکت با مدیرعامل شرکت مخابرات استان مورد تفاهم قرار گرفت و مقرر شد هرچه سریعتر نسبت به رفع مشکلات مخابراتی این شهرک‌ها و نواحی اقدام لازم انجام شود.
 
وی با بیان اینکه در این نشست مقرر شد نسبت به امضای سه قرار داد اقدام شود، افزود: در این تفاهم‌نامه مقرر شد تکمیل زیرساخت‌های مخابراتی نواحی صنعتی پسابندر، نگور و شهرک صنعتی چابهار پیش بینی و در اسرع وقت نسبت به رفع مشکلات مخابراتی شهرک‌ها و نواحی مذکور اقدام لازم انجام شود.
 
رییس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان گفت: علاوه بر این تجهیز این شهرک‌ها و نواحی صنعتی به فیبر نوری نیز در دستور کار قرار گرفت.
 
وی اضافه کرد: شهرک‌های صنعتی رامشار، کامبوزیا، زابلی (مهرستان) و سراوان نیز اولویت بعدی تفاهمنامه برای انجام فیبر نوری و رفع مشکلات مخابراتی است.
 
راشکی تاکید کرد: اتصال به فیبر نوری و افزایش سرعت اینترنت راه را برای رونق کسب و کار واحد‌های تولیدی در فضای مجازی هموار می‌کند و صاحبان صنایع در چنین بستری قدرت رقابت بهتری را پیدا می‌کنند.
 
استان سیستان و بلوچستان دارای ۱۱ شهرک و ناحیه صنعتی است.

​​