تلفن همراه

آغاز فروش سهام دولت در بانک‌های ملت، صادرات و تجارت با اپلیکشن ایوا

منبع: پیوست
 متقاضیان خریداری واحدهای سرمایه گذاری صندوق‌های قابل معامله یا ETF می‌توانند بدون مراجعه حضوری و از طریق این اپلیکیشن پذیره نویسی را انجام دهند.
 
به گزارش روابط عمومی پرداخت الکترونیک سداد، وزارت امور اقتصادی و دارایی به نمایندگی از دولت، باقیمانده سهام خود در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات ایران و بیمه‌های البرز و اتکایی امین را واگذار خواهد کرد.
 
در این طرح پذیره نویسی، هر فرد به ازاء هر کد ملی، بدون محدودیت سنی و بدون نیاز به کد بورسی و ثبت نام در سامانه سجام، می‌تواند تا سقف ۲ میلیون تومان باقی مانده سهام دولت در بانک‌های ملت، تجارت، صادرات و بیمه‌های البرز و اتکایی امین را خریداری کند.
 
پذیره ‏نویسی واحدهای این صندوق برای اشخاص دارای کد معاملاتی (کد بورسی) از طریق کارگزاری‌های بورس و سامانه‏‌های آنلاین معاملاتی و درگاه‌های غیرحضوری و حضوری بانک‏‌های منتخب و برای اشخاص فاقد کد بورسی، از طریق درگاه‌های غیرحضوری و حضوری بانک‌های منتخب صورت می‏‌پذیرد. همچنین از طریق کیف‌پول ایوا برای خرید سهام این بانک‌ها نیازی به دریافت کد بورسی نیست و با وارد شدن به کیف‌پول ایوا و طی کردن مراحل مختلف آن می‌توان سهام مورد نظر را خرید.
 
 
مراحل خرید پذیره نویسی و خرید سهام از طریق کیف‌پول ایوا
 
همچنین متقاضیان پس از ورود به صفحه پذیره نویسی بانک ملی با وارد کردن کد ملی خود، شماره تلفن و تاریخ تولدشان احراز هویت می‌شوند و  سپس می‌توانند با رفتن به صفحه انتخاب سهم، سهام مورد نظر خود با ضریب ۱۰۰ هزار ریال  تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال را خریداری کنند. پذیره نویسی از بامداد روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه سال جاری آغاز و تا چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ادامه دارد.
 
وزارت اقتصاد درباره آغاز پذیره‌نویسی صندوق‌های قابل معامله اعلام کرد: «این واگذاری، فرصت بی‌‏نظیری را برای ورود آحاد جامعه به سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های معتبری که دولت با هدف مردمی کردن اقتصاد و امکان دسترسی آحاد مردم کشور به بازار سرمایه و انتفاع از رشد این بازار، قصد انجام آن را دارد، فراهم می‌آورد. ویژگی بارز این واگذاری، بهره‌مندی کلیه ایرانیان از تخفیف ۲۰ درصدی است.»

​​