تلفن همراه

مرکز پژوهش‌های مجلس: تخصیص باندهای فرکانسی 700 و 800 مگاهرتز از الزامات افزایش کیفیت اینترنت موبایل است

 
ICTna- مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: یکی از الزامات توسعه شبکه موبایل به منظور افزایش کیفیت اینترنت همراه و رفع کندی سرعت اینترنت، استفاده از ظرفیت باندهای فرکانسی 700 و 800 مگاهرتز است.
 
158702042258474700.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این باندهای فرکانسی درحال حاضر در اختیار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اپراتورهای مخابراتی قرار ندارد بلکه در اختیار سازمان صدا و سیما است و از همین رو امکان استفاده از این باندهای فرکانسی برای بهبود کیفیت اینترنت همراه وجود ندارد.
 
لازم به ذکر است که مشکل افت كيفيت اینترنت موبایل هم تاثيرات نامطلوبی بر فعاليت كسب و كارهای اینترنتی و فروش آنها و همچنين سایر فعاليت هایی كه به صورت برخط انجام می شوند، مانند آموزش برخط، جلسات و ارتباطات كاری برخط دارد.
 
از همین رو مرکز پژوهش مجلس شورای اسلامی تصریح کرده است که برای رفع مشکلات اینترنت کشور، قانون گذار باید برای رفع اختلاف سازمان صدا و سيما و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد باندهای فركانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز ورود کند تا امكان استفاده از این ظرفيت برای بهبود كيفيت اینترنت همراه و در نتيجه كمک به كسب و كارهای اینترنتی و سایر فعاليت های برخط مانند آموزش دانشگاه ها و مراكز آموزشی در زمان بروز بحران های مشابه كرونا فراهم شود.

​​