تلفن همراه

عضو کمیسیون آموزش مجلس: کمیته حل اختلاف بین وزارت ارتباطات و صدا و سیما درخصوص باندهای فرکانسی تشکیل شود

منبع: خبرگزاری خانه ملت
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس خواستار تشکیل کمیته ای برای حل موضوع اختلاف بین وزارت ارتباطات و صدا وسیما درباره موضوع اشغال پهنای باند توسط صدا و سیما شد.
 
داود محمدی با بیان اینکه امروز موضوع افزایش پهنای باند و سرعت اینترنت یکی از ضروریات جامعه است، اظهار کرد: هر اقدامی در جهت افزایش سرعت اینترنت برای مردم اهمیت دارد و باید در اولویت کشور باشد.
 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه امروز مسئله آموزش دانش آموزان و دانشجویان بسته به سرعت اینترنت است، افزود: استفاده همین دو قشر از فضای مجازی می‌طلبد در جهت ارتقای پهنای باند اقدام کنیم.
 
اختلاف صدا و سیما و وزارت ارتباطات درباره اشغال پهنای باند موضوعی فنی است
 
محمدی با تأکید براینکه در این زمینه وزارت ارتباطات نهاد پاسخگو درباره افزایش سرعت اینترنت است، ادامه داد: موضوع اختلاف صدا و سیما و وزارت ارتباطات درباره اشغال پهنای باند موضوعی فنی است که کارشناسان دو دستگاه باید با یکدیگر به تفاهم برسند.
 
این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: در این زمینه ادعایی وزارت ارتباطات دارد که مسئولان فنی صدا و سیما آن را رد می‌‎کنند؛ لذا ضرورت دارد کمیته‌ای جهت حل اختلاف این دستگاه‌ها تشکیل و نسبت حل اختلاف این دو نهاد هرچه سریع‌تر اقدام شود.
 
وی با بیان اینکه مجلس نیز در این حوزه می‌تواند برای افزایش سرعت اینترنت و راحتی مردم میانجی گری کند، اضافه کرد: این موضوع بدون ورود نهادهای نظارتی و با تفاهم کارشناسان فنی دو دستگاه قابل حل است و نباید کار را به ورود نهادهای نظارتی همچون قوه قضاییه کشاند.
 
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس افزود: این مسائل نباید از طرف مسئولان به سطح جامعه کشانده شود و برای مردم ایجاد نگرانی و دغدغه کند؛ لذا باید هرچه سریع‌تر مسئولان دو دستگاه برای حل مسئله اقدام عملی داشته باشند.

​​