تلفن همراه

هواوی و ZTE به مدت یک سال دیگر از فعالیت در آمریکا منع شدند

ICTna- دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا فرمان اجرایی خود مبنی بر منع فعالیت و تجارت هواوی و ZTE در آمریکا را برای یک سال دیگر تمدید کرد.
 
Huawei ZTE.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سال گذشته در همین زمان ترامپ فرمان اجرایی را امضا کرد که براساس آن وندورهای چینی را از فعالیت در شبکه مخابراتی آمریکا منع می کرد.
 
از آنجایی که روابط میان آمریکا و چین هنوز کاملا گرم نشده، فرمان اجرایی صادر شده هنوز در حال اجرا است و در نتیجه محدودیت های اعمال شده برای یک سال دیگر تمدید شدند.
 
در متن اطلاعیه صادر شده برای تمدید این فرمان آمده است: در 15 ماه می 2019 فرمان اجرایی شماره 13873، متعاقب ضرورت ملی اعلام شده برای مقابله با تهدیدهای غیرمعمول و غیرعادی در برابر امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا با استفاده نامحدود از فناوری اطلاعات و ارتباطات و سرویس های تراکنش صادر شده است. این رفتارها تهدیدی غیرمعمول و عجیب به امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده تحمیل می کند و به همین دلیل شرایط اضطرار ملی اعلام شده در می 2019 همچنان باید از 15 می 2020 هم ادامه یابد. بنابراین طبق بخش اقدام اورژانس ملی آمریکا موضوع فرمان اجرایی 13873 برای یک سال دیگر تمدید می شود.
 
از واکنش هواوی و ZTE یا هر شرکت دیگری که ممکن است در معرض این فرمان اجرایی باشد، هنوز اطلاعی در دسترس نیست اما به نظر می رسد ایالات متحده به دنبال ارایه راهکارهایی است تا ارتباطات این کشور را کنترل کند.
 
آخرین خبر این است که فرصت محدود کردن توانایی سازمان های اطلاعاتی برای جاسوسی از فعالیت های آنلاین شهروندان بسیار کم شده است و به همین دلیل به آمریکایی ها توصیه می شود با احتیاط به گشت و گذار در اینترنت بپردازند.

​​