فناوری اطلاعات

همکاری نوکیا با مایکروسافت برای توسعه مراکز داده

منبع: همکاران سیستم
به گزارش وب‌سایت globenewswire، شرکت نوکیا امروز اعلام کرد در قالب بخشی از طرح نوآورانه SONiC همکاری‌های تازه‌ای را با مایکروسافت آغاز می‌کند. طرح SONiC یک سیستم عامل شبکه‌ای متن باز مبتنی بر لینوکس است که در مراکز داده تعدادی از بزرگترین ارایه دهندگان خدمات پردازش ابری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
شرکت نوکیا که در زمینه ساخت بزرگترین شبکه‌های IP جهان بیش از 20 سال تجربه دارد ساختار اصلی پلتفرم SONiC را با محوریت الزامات مراکز داده با ظرفیت بالا ارایه کرده است. نوکیا به صورت گسترده بر ارایه قوی‌ترین زیرساخت‌های شبکه‌ای با تمرکز بر عملکرد انعطاف پذیر و کارآمد تاکید دارد.

«سری ردی» مدیر مرکز شبکه‌های نوری و IP نوکیا در این خصوص گفت: «طرح ابتکاری SONiC ابعاد دیگری از همکاری ما با مایکروسافت را نشان می‌دهد و با تعهد ما به مشتریانی که بزرگترین و پیشرفته‌ترین زیرساخت‌های مربوط به مراکز داده را تولید می‌کنند سازگاری دارد. ما بسیار خرسندیم که تجربیات خود را در راستای تحقق بخشیدن به قوی‌ترین و تواناترین قابلیت‌های SONiC ارایه می‌کنیم.»
 
در این میان «یوسف خالدی» مدیر توسعه Azure Networking مایکروسافت نیز توضیح داد: «ما بسیار خوشحالیم که در قالب بخشی از طرح ابتکاری SONiC با نوکیا همکاری می‌کنیم. مشارکت آنها برای توسعه چارچوب‌های اصلی SONiC آنچه را نمایان می‌کند که جامعه به آن نیاز دارد. بسیار خرسندیم که شرکت توسعه دهنده تجهیزات شبکه‌ای نظیر نوکیا با بیش از یک میلیون روتر فعال همچنان در حال سرمایه گذاری در این زمینه است.»
 

​​