تلفن همراه

GSMA از همکاری با اتحادیه O-RAN خبر داد

ICTna- انجمن جهانی GSMA از همکاری با اتحادیه O-RAN برای سرعت بخشیدن به پذیرش تکنولوژی شبکه دسترسی رادیویی باز (RAN) خبر داد.

GSMA.png

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، هرچند مزایای فناوری های OpenRAN هنوز مورد بحث و بررسی توسط برخی از فعالان این صنعت است اما تحرکاتی نیز در این زمینه شروع شده است.

از آنجایی که اپراتورها برای جذاب کردن واقعیت های تجاری بکارگیری شبکه ناامید شده اند، احتمالا این خبر یک سورپرایز کوچکی برای طرح ایده های جدید است.

اندری فوتچ، مدیرعامل اتحادیه O-RAN و مدیر ارشد تکنولوژی AT&T در این باره می گوید: از آنجایی که درخواست برای دیتا و ارتباطات موبایل در فناوری 5G بسیار رشد خواهد کرد، یک رویکرد مرزی برای تجدید نظر درباره RAN لازم است.

به گفته او، همکاری GSMA با اتحادیه O-RAN دقیقا همان تلاش جهانی است که برای هر کسی، اپراتورها و وندورها برای موفقیت در این نسل نیاز است.

O-RAN در دو حوزه قرار است همکاری کند. یکی ایجاد رقابت بیشتر در بازار برای ایجاد تنوع و مقاومت بیشتر و دیگری کاهش هزینه ها به همراه افزایش نوآوری و خلاقیت است.

TIP اخیرا گزارشی منتشر کرده است که وضعیت اقدامات اپراتورهای تلفن همراه را نشان می دهد. 53 درصد از آنها با کاهش سود و افزایش هزینه های سرمایه ای، کاهش هزینه های مالکیت (TCO) را در اولویت خود قرار داده اند.

 


​​