فناوری اطلاعات

رئیس اپل قتل وحشیانه جورج فلوید را محکوم کرد

منبع: فارس
تیم کوک مدیرعامل اپل با ارسال یادداشتی داخلی برای کارمندان این شرکت در روز یکشنبه قتل جرج فلوید توسط پلیس نژادپرست آمریکا را محکوم کرد.
 
به نقل از سی ان بی سی، به دنبال قتل یک سیاه پوست به نام جرج فلوید توسط یک نیروی سفیدپوست پلیس آمریکا دهها شهر آمریکا صحنه اعتراض های خشونت بار مردمی بوده و پلیس نیز با خشونتی بی سابقه به سرکوب مردم پرداخته است. همین مساله موجب شده تیم کوک مدیرعامل اپل هم در این زمینه از خود واکنش نشان دهد.
 
 
شدت خشونت ها در برخی شهرهای آمریکا به حدی بوده که اپل مجبور به تعطیلی برخی فروشگاه های خود در آنها شده و این در حالی است که اپل به تازگی و بعد از پایان محدودیت های مربوط به کرونا، این فروشگاه ها را بازگشایی کرده بود.
 
تیم کوک در یادداشت داخلی خود ضمن محکومیت قتل جرج فلوید، خواستار ایجاد جهانی بهتر و عادلانه تر برای همگان شده است. وی در یادداشت خود تصریح کرده: جامعه ای ارزشمند خواهد بود که آزادی افراد در آن تضمین شده باشد و افراد در آن برای عشق ورزی به کشورشان، کار کردن و زندگی کردن با ترس و مشکل مواجه نباشند.
 
وی با اشاره به وجود نابرابری های نژادی در آمریکا و ضعف های نظام قضایی این کشور، از نابرابری های اقتصادی و تبعیض در زمینه دسترسی جوانان آمریکا به فرصت های آموزشی نیز انتقاد کرده است.

​​