فناوری اطلاعات

رویداد پلی‌استیشن ۵ سونی ۲۲ خرداد برگزار می‌شود

منبع: دنیای اقتصاد
سونی رسما زمان دقیق برگزاری رویداد پلی استیشن ۵ خود را ۲۲ خرداد (۱۱ ژوئن) اعلام کرد. مراسمی‌که قرار بود در تاریخ ۱۵ خرداد (۴ژوئن) برگزار شود، اما به دلیل شرایط این روزهای آمریکا و اعتراضات گسترده مردم این کشور در پی قتل جورج فلوید، به زمان دیگری موکول شد.
سونی در این رویداد قصد دارد تا اطلاعات جدید مرتبط با کنسول پلی‌استیشن ۵ را که شامل عناوین بازی‌های این دستگاه می‌شود، در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد. این شرکت در بیانیه اخیر خود که به لغو این رویداد در تاریخ ۱۵ خرداد منجر شد، آورد: اگرچه می‌دانیم که گیمرها در سراسر جهان در انتظار رونمایی از بازی‌های جدید پلی استیشن ۵ هستند، اما احساس می‌کنیم که اکنون زمان خوبی برای جشن گرفتن و برگزاری چنین مراسمی ‌‌نیست، بنابراین کنار می‌ایستیم و اجازه می‌دهیم تا صداهای مهم‌تری شنیده شوند.
 
به گفته سونی، رویداد مذکور به‌صورت زنده از کانال‌های این شرکت در شبکه‌های اجتماعی همانند یوتیوب و توییتر پخش خواهد شد. سونی پیش‌تر اطلاعاتی را درخصوص نسل جدید این کنسول ارائه داده بود اما هنوز جزئیات مربوط به این کنسول به‌طور دقیق مشخص نشده است. با توجه به اینکه سونی و مایکروسافت در تعطیلات سال نوی میلادی امسال، رقابت تنگاتنگی را با عرضه نسل جدید کنسول‌های بازی خود با یکدیگر خواهند داشت، سوالی که پیش می‌آید اینجاست که آیا سونی می‌تواند با ارائه قابلیت‌ها و عناوین بازی‌های اختصاصی، فاصله نسبی خود را با این رقیب سنتی و البته قدرتمند حفظ کند یا خیر. این رویداد حدود یک ساعت به طول خواهد انجامید و باید منتظر ماند و دید که سونی با چه محصولات و ویژگی‌هایی برای این کنسول جدید و موردانتظار، به روی صحنه خواهد آمد.

​​