تلفن همراه

لنزهای جدید اسنپ چت با قابلیت تشخیص نژاد گیاهان و سگ‌ها

منبع: آی تی ایران
بزودی قابلیت‌های جدیدی به بخش Lens اپلیکیشن اسنپ چت اضافه خواهد شد. این ویژگی‌ها بسیاری هوشمندانه عمل خواهند کرد چراکه اخیرا شرکت اسنپ (مالک اسنپ چت)، این امکان را برای توسعه‌دهندگان فراهم کرده تا بتوانند مدل‌های یادگیری ماشینی خود را در لنزهایشان پیاده کنند.
 
پیش از این، محدودیت‌هایی در این زمینه وجود داشت و توسعه‌دهندگان تنها می‌توانستند اشیا و چیزهای محدودی از قبیل صورت یا مناظر طبیعی مشخص را بر اساس قالب‌های از پیش ساخته‌ضده توسط اسنپ شناسایی کنند.
 
دو نمونه از این لنزها که اخیرا اضافه شده، PlantSnap و Dog Scanner نام دارد. پلنت اسنپ، قادر است تا 90 درصد از گیاهان و درختان را شناسایی کند و داگ اسکنر نیز می‌توان بیش از 400 نژاد از سگ را به درستی تشخیص دهد.
 
اسنپ اعلام کرد که برای جذابیت بیشتر، کاربران می‌توانند از لنز داگ اسکنر روی چهره خود نیز استفاده کنند. بدین ترتیب، این لنز به آنها خواهد گفت که بیشتر شبیه به چه نژادی هستند. با توجه به تغییرات جدید، توسعه‌دهندگان می‌توانند الگوریتم یادگیری ماشینی را آموزش دهند تا هر چیزی را تشخیص دهد و نسبت به آن اقدام کند.
 
همچنین قرار است در آینده نزدیک، لنز جدیدی تحت عنوان Nutritious Scanner به این اپلیکیشن اضافه شود که می‌تواند کیفیت مواد تشکیل‌دهنده انواع غذاهای بسته‌بندی شده را از طریق اسکن برچسب‌ها، مشخص کند.
 
اسنپ همچنین قصد دارد تا لنزهای Local را نیز عرضه کند که به کاربران این امکان را می‌دهد تا دنیایی مبتنی بر واقعیت افزوده را بسازند. علاوه بر این‌ها، اسنپ اخیرا از قابلیتی به نام Voice Scan نیز رونمایی کرد که امکان پیدا کردن لنزها از طریق فرامین صوتی را برای کاربران فراهم می‌کند. برای مثال، کاربر می‌تواند عبارت «Make my hair pink» را ادا کند و سپس، اپلیکیشن بهترین لنز را که قادر به انجام این کار است، انتخاب می‌کند.
 
در حال حاضر، لنزهای اپلیکیشن اسنپ چت، بهترین کارکرد را در استفاده از فناری واقعیت افزوده ارائه می‌دهند و شرکت اسنپ نیز قصد دارد تا امکان استفاده از لنزها و استوری‌های اپلیکیشن خود را در سایر اپلیکیشن‌ها نیز فراهم کند.
 
طبق گزارش‌های منتشر شده، اسنپ بعد از رفع باگ‌ها و ایرادات نرم‌افزاری، باری دیگر به روند رو به رشد خود برگشته و در طی سه ماهه نخست 2020، رشد 20 درصدی تعداد کاربران را در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته تجربه کرد.

​​