مخابرات فضایی

August 26, 2007
14:44 یکشنبه، 4ام شهریورماه 1386
کد خبر: 11299

تراکم‌ سازمان‌ها در وزارت ICT

عصر ارتباط – ساختار تشکیلاتی و حقوقی ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور ظاهرا طی این روزها شاهد تغییرات انقلابی است. انقلابی از آن جهت که به یکباره پنج شورای عالی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه شوراهای مرتبط و غیرمرتبط ادغام می‌شوند و پس از آن شرکت زیرساخت و شرکت فناوری اطلاعات نیز تبدیل به سازمان زیرساخت و سازمان فناوری اطلاعات می‌شوند. تغییرات ایجاد شده و در حال ایجاد عملا حرکتی نو و تجربه نشده است. چنانکه تاکنون کمترین اطلاع‌رسانی در این خصوص شده است و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با چراغ‌های خاموش در حال طی طریق است ظاهرا آقایان با تاسی بر این کلام که ما می‌خواهیم پس می‌توانیم بدون آنکه نیاز داشته باشند در خصوص تصمیمات خود اطلاع‌رسانی کنند پشت درهای بسته پیشنهادهای خود را بسته‌بندی و مصوبات مورد نیازشان را دریافت می‌کنند. آنچه که پیش از این اعلام شده مبنی بر این بود که تنها زیرساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات در اختیار دولت باقی می‌ماند. از همین رو تشکیل سازمان زیرساخت چنانکه قبلا نیز اعلام شده بود هر چند که در خصوص جزئیات وظایف و اساسنامه آن هنوز اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف نشده توجیه‌پذیر بود. اما معلوم نیست تشکیل سازمان فناوری اطلاعات قرار است چه وظایفی را بر عهده داشته باشد، ظاهرا باید به زودی شاهد تراکم سازمان‌ها در وزارت ICT باشیم. سازمان فضایی و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پیش از این تشکیل شده بود و حالا سازمان زیرساخت و سازمان فناوری اطلاعات که به این جمع خواهند پیوست. راستی با اینهمه سازمان قرار است در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات چه اتفاقی روی دهد؟ اصلا نحوه تعامل این سازمان‌ها با یکدیگر چگونه خواهد بود و وزارت ICT در این میان چه خواهد کرد؟ به هر روی انشاءا… مبارک است.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.