فناوری اطلاعات

شرکت‌های آمریکایی اجازه پیدا کردند با Huawei کار کنند؛ اما فقط براساس استانداردها!

ICTna.ir - به نظر می‌رسد که دولت ایالات‌متحده متوجه شده‌است که ممنوعیت تمام تماس‌ها با شرکت چینی جنبه‌های منفی غیرقابل چشم پوشی ای دارد و بر همین اساس به دنبال بازبینی این سیاست خود است.
 
China-US-Relations-770x285.jpg
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، وزیر بازرگانی آمریکا، یک قانون جدید را اعلام کرد و استثناهایی را برای محدودیت‌های اعمال‌شده بر شرکت‌های آمریکایی که در حال تعامل با Huawei، فراهم کرد. ظاهرا آمریکا نگران این است که آن‌ها از درگیر شدن در فرآیند تنظیم استانداردها و فن‌آوری که معمولا به یک مجوز صادرات قبل از تقسیم آن با شرکت Huawei در حال حاضر معاف هستند، باشد، هدف از این مجوز، در این مرحله صرفا اشتراک گذاری توسعه استانداردها عنوان شده است.
 
وزیر بازرگانی آمریکا در این زمینه گفت: "ایالات‌متحده رهبری را در نوآوری جهانی واگذار نخواهد کرد". این بخش متعهد به حفاظت از امنیت ملی آمریکا و منافع سیاست خارجی با تشویق صنعت آمریکا به مشارکت کامل و مدافع فن‌آوری‌های ایالات‌متحده برای تبدیل شدن به استانداردهای بین‌المللی است.
 
این زمانی اتفاق می‌افتد که شما بیش از حد از تحمیل قوانین و تحریم‌های جدید خوشحال می‌شوید؛ قانون عواقب ناخواسته وارد می‌شود. دولت آمریکا همیشه در مورد چیزی که یک موضوع استراتژیک مهم در فایوجی است تلاش میکند، اما بعد قوانینی را ایجاد می‌کند که از شرکت در فرآیند توسعه آن جلوگیری می‌کند. 
 
با این حال، در طرف دیگر، اگر ایالات‌متحده متقاعد شود که شرکت‌های چینی نیمی از شانس را از دست خواهند داد، ین معضل جهانی‌سازی است که ایالات‌متحده تا کنون از آن سود برده‌است. اگر می‌خواهید با بقیه دنیا کار کنید، به ناچار کشورهایی را در بر می‌گیرد که با آن‌ها روابط خوبی ندارید. حل این معما یکی از چالش‌های عمده دوران کنونی است.

​​