تلفن همراه

احتمال تعلق تولید قطعات هواوی به خار تنش‌های سیاسی

ICTna.ir - شایعاتی در حال انتشار است که براساس آنها Huawei از تامین کنندگان خواسته‌است تا تولید قطعات را متوقف کنند تا میزان آسیب ناشی از تنش سیاسی را ارزیابی کند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اگر گزارش‌ها صحیح باشند، این یک پیروزی برای دولت آمریکا خواهد بود. این کشور برای مهار پیشرفت این وندور به نام چینی در طول دو سال گذشته تلاش کرده‌است، اگرچه به نظر می‌رسد کنترل زنجیره تامین semiconductor " حداقل تا حدودی موفقیت‌آمیز بوده‌است.
 
 
یک منبع که نامش فاش نشده است، به مجله آسیایی نیکی گفت: " اکنون شاهد به تعویق افتادن تولید دسته‌جمعی یک سری از وندورهای کلیدی هواوی در یک تا دو ماه خواهیم بود.
 
یکی از تامین کنندگان دیگر گفت: " یکی از دلایل توقف این است که Huawei در حال بررسی میزان موجودی تراشه‌های تلفن همراه خود است و مشغول بررسی سایر پلتفرم هی تلفن همراه توسط MediaTek و Qualcomm است.
 
به لطف دستورها اجرایی امضا شده توسط رئیس‌جمهور دونالد ترامپ و سایر تحریم‌ها که توسط مقامات آمریکایی به امضا رسید، Huawei به حدی خود را در موقعیت پیچیده‌ای یافته‌است. شرکت Semiconductor Taiwan تایوان (TSMC)، جزی کلیدی از اکو سیستم Huawei است که مانع از دست دادن سفارشات از شرکت شده‌است.
 
از سوی دیگر، برخی از تامین کنندگان اعلام کرده‌اند که شرکت Huawei درخواست کرده‌است تا سفارشات را تا حد ۲۰ درصد افزایش دهد.
 
در حالی که بسیاری از شبکه‌های نسل پنجم در سراسر جهان راه‌اندازی شده‌اند، اما این چرخه‌های خرید هنوز آغاز نشده اند. برخی ممکن است پیشنهاد کنند که راه‌اندازی دستگاه ۵ G اپل به عنوان یک کاتالیزور برای دوره بعدی اتصال عمل می‌کند و باعث افزایش بهره بازار انبوه در تلفن‌های هوشمند فایوچی می‌شود.
 
 
شرکت چینی هواوی در ماه‌های اخیر سهم قابل‌توجهی در بازار گوشی‌های هوشمند نداشته است، اما شایان‌ذکر است که سهم خود را در بازار چین به میزان قابل‌توجهی افزایش داده‌است. در اروپای غربی، صدور محموله‌های جدید کاهش پیدا کرده‌اند.
 
 
 

​​