تلفن همراه

هواوی و ZTE در سیبل تنش های هند و چین

ICTna- دولت هند می خواهد محدودیت هایی علیه وندورهای چینی که برای اپراتورهای دولتی هند تجهیزات تامین می کنند، اعمال کند. محدودیت هایی که به دلیل افزایش روابط پرتنش میان این دو کشور آسیایی، مشمول اپراتورهای خصوصی نیز خواهد شد.
 
India-China.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، براساس گفته های یک مقام ارشد دولتی، اکونومیک تایم گزارش داده است که دولت قصد دارد مزایده اپراتور دولتی BSNL برای گسترش شبکه 4G را به دلیل اینکه احتمال می رود ZTE و هواوی در آن شرکت کند، لغو کند.
 
این مقام رسمی افزوده است که این مزایده پس از اعمال شرایطی که منجر به خروج شرکت های چینی بشود، دوباره از سر گرفته خواهد شد.
 
این اقدام نخستین واکنش اقتصادی دولت هند به اختلافات اخیر بین نیروهای نظامی هند و چین در مرزهای منطقه گالوان است.
 
با افزایش تنش ها، این مقام رسمی دولت گفته است که اجازه نخواهند داد اپراتورها از این پس در آینده از تجهیزات چینی استفاده کنند و به دنبال آن تولیدکنندگان داخلی تجهیزات مخابراتی را تشویق به تولید خواهد کرد.
 
محدودیت های 5G
اعمال این محدودیت در هند روی هواوی و ZTE که روی یک چهارم بازار تجهیزات هند حساب کرده بودند، تاثیر زیادی خواهد گذاشت.
 
این کمپانی ها روی نقش اساسی و بزرگ خود برای راه اندازی شبکه 5G هند در آینده نیز حساب زیادی باز کرده بودند و از این رو پس از محدود شدن فعالیت های شان در بازارهای بزرگی همچون آمریکا، استرالیا و ژاپن به دلایل امنیتی، بازار هند اهمیت بسزایی برای این شرکت ها داشت.
 
پیش از این، هند در برابر فشارهای وارده از سوی آمریکا برای اعمال محدودیت و تحریم روی استفاده از تجهیزات 5G وندورهای چینی، مقاومت کرده بود.
 
تحلیلگر اکونومیک تایم معتقد است محدودیت کردن این دو کمپانی منجر به افزایش 10 تا 15 درصدی هزینه تامین تجهیزات برای اپراتورهای هندی خواهد شد.
 

​​