بازار سرمایه

رئیس هیات مدیره مخابرات از موافقت ضمنی وزیر ارتباطات از افزایش تعرفه های تلفن ثابت خبر داد

ICTna.ir- رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران از موافقت ضمنی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش تعرفه های تلفن ثابت خبر داد.
 
safari3.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مهدی صفری صبح امروز در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مخابرات ایران در پاسخ به سوال یکی از سهامداران درخصوص اقدامات صورت گرفته برای افزایش تعرفه های تلفن ثابت با اعلام این خبر افزود: ما شدیدا دنبال افزایش تعرفه هستیم، با وزیر ارتباطات هم صحبت کرده و از ایشان خواهش کردیم. ایشان هم موافقت ضمنی خودشان را اعلام کرده اند اما باید عدد و رقم های آن را دربیاوریم.
 
او اظهار داشت: طبق دستور رئیس قوه قضائیه، بررسی موضوع اخذ آبونمان تلفن ثابت که تعرفه های آن در مجمع مخابرات قبلی تصویب شده ، مجددا برای بررسی به دیوان عدالت اداری ارسال شده است.
 
صفری گفت: امسال برنامه ریزی کردیم پنج میلیون پورت اینترنت پرسرعت در 11 کلان شهر واگذار کنیم که 4500 میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد و در جلسات اخیر هیات مدیره مخابرات منابع آن در نظر گرفته شده است.
 
او افزود: هیات مدیره مخابرات روی استفاده از تولیدات داخلی تاکید دارد و سال گذشته 85 درصد نیازهای مخابرات از تولیدات داخلی تامین شده است. همچنین به دنبال لبه تکنولوژی بخصوص در آموزش پرسنل هستیم که آگاهانه این تکنولوژی را در دنیا دنبال کرده و در شرکت پیاده سازی کنند.
 
به گفته صفری، کمیته خودکفایی در جهت داخلی کردن تجهیزات و شرایط تهیه و تامین سازندگان سال گذشته تشکیل شد و امسال هم به کار خود ادامه می دهد.
 
او خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات ایران وظیفه خود را با شرایطی که حاصل شد، به گونه ای انجام داد که در چند ماه گذشته نشان داد از طریق ارتباطات چگونه می تواند مسایل را حل کند.
 
صفری افزود: شرکت مخابرات توانست بحرانی که در کشور ایجاد شده بود را حل کند. ضمن اینکه بحران از بین نرفته از راه هایی را پیش بینی کردیم که بتوانیم شرایطی که هنوز ادامه دارد را کنترل کنیم.
 

​​