بازار سرمایه

مدیرعامل مخابرات خبر داد: مصرف روزانه 6900 ترابایتی دیتا

ICTna.ir- مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از رشد مصرف روزانه دیتا در شبکه این اپراتور خبر داد و گفت: مصرف روزانه دیتا از 2900 ترابایت در فروردین ماه 98 به 6900 ترابایت درحال حاضر افزایش یافته است.
 
majid sadri3.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سیدمجید صدوری، صبح امروز در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مخابرات در گزارش عملکرد یک سال گذشته این شرکت افزود: رشد 188 درصدی ارزش بازار سهام، رشد 110 درصدی ترافیک دیتا، رشد 21 درصدی درآمد عملیاتی، سهم 58 درصدی بازار ADSl، توسعه 5 کیلومتری فیبر نوری و افزایش 25 ترابایتی ظرفیت شبکه انتقال در سال 98 محقق شد.
 
او همچنین از تسویه 2400 میلیارد تومانی بدهی به دولت از سال 92 و کاهش تعهدات 690 میلیارد تومانی مخابرات به 117 میلیارد تومان در قبال پروانه به سازمان تنظیم مقررات بابت نامبرینگ را نیز از دستاوردهای مالی سال گذشته این شرکت عنوان کرد.
 
صدری با اشاره به اینکه شرکت مابرات  ایران حدود 650 حساب بانکی در کل کشور داشت، گفت: اینها را به 12 حساب تبدیل و صرفه جویی ریالی کردیم.
 
او با اشاره به تعیین تکلیف بدهی بیمه کارگزاران و رفع تعهد 820 میلیارد تومانی از مخابرات در سال 98، در عین حال از افزایش حدود 27 درصدی ARPU از مشترکان خانگی در سال 98، افزایش مصرف ماهیانه مشتریان باندپهن به 46 گیگابایت و رشد 350 درصدی درآمد دیتای تجاری باتوجه به افزایش تعرفه خبر داد.
 
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه سال گذشته برای اولین بار درآمد دیتای مخابرات از درآمد حاصل از تلفن ثابت بالاتر رفت، همچنین از افزایش 700 میلیارد تومانی درآمد ارایه خدمات به سایر اپراتورها در سال 98 خبر داد.
 
او با اشاره به رشد 15 درصدی درآمدهای حاصل از ارایه خدمات باند پهن در سال 98 گفت: مشتریان فعال مان سه درصد رشد داشته است و در دو ماه اول امسال 11 درصد رشد و افزایش 85 درصدی مصرف پهنای باند هر مشتری را داشتیم.
 
به گفته صدری، پرداخت غیرحضوری قبوض تلفن ثابت به 97 درصد افزایش یافته است و تعداد تراکنش های مالی در سال 98 به 821 هزار، تعداد قبوض پردختی 808 هزار، تعداد اینترنت ثبت شده 7921 درخواست و تعداد فروش تلفن ثابت 12 هزار درخواست فروش روی پورتال شرکت مخابرات بوده است.
 
او از افزایش 30 درصدی ترافیک داخلی در شبکه مخابرات خبر داد و گفت: 70 درصد ترافیک شبکه مخابرات هنوز خارجی است.
 
به گفته او، افزایش ظرفیت پهنای باند اینترنت کشور به 910 گیگ و رفع محدود پهنای باند FCPها، برگردان شبکه روستایی به شبکه همراه اول، افزایش ظرفیت انتقال به 25 ترابایت و توسعه شبکه فیبر نوری به 11 هزار کیلومتر از دیگر کارهایی بوده که در سال 98 انجام شده است.
 
او از رشد 23 درصدی درآمد عملیاتی، رشد 4 درصدی سود خالص و رشد 300 درصدی سود عملیاتی این شرکت در سال 98 خبر داد و گفت: حاشیه سود مخابرات در بخش ثابت از 17 درصد به 26 درصد رسیده است.
 
صدری، جذب و مهاجرت مشترکان از ADSL به VDSL، جذب و نگهداشت از طریق کمپین های مختلف، ارایه خدمات به شرکت های FCP بر بستر بیت استری و توسعه پنج میلیون اینترنت پرسرعت را از برنامه های سال 99 شرکت مخابرات اعلام کرد.
 
او ضمن اشاره به هماهنگی با هیات مدیره این شرکت در حوزه تجاری برای توسعه ظرفیت پهنای باند بین المللی و ظرفیت سازی پنج میلیون پورت در راستای شبکه ملی اطلاعات گفت: امسال به طور جدی دنبال FMC با همراه اول هستیم.
 

​​