تلفن همراه

وودافون نخستین شبکه مستقل 5G را در بریتانیا راه اندازی کرد

ICTna.ir- وودافون اعلام کرده به عنوان اولین اپراتور بریتانیایی شبکه مستقل 5G را در کمپ دانشگاه کاونتری راه اندازی کرده است.
 
Vodafone-5g.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، راه اندازی این شبکه به اپراتور این فرصت را می دهد تا ایده ها و سرویس های جدید را با تاخیر بسیار پایین و ظرفیت بسیار بالا که تنها با شبکه مستقل 5G امکان پذیر است، عرضه کند.
 
اسکات پتی، مدیر ارشد فنی وودافون بریتانیا در این باره گفته است که این مرحله جدید از 5G امکان ارایه قابلیت های باورنکردنی 5G که پیش از این بسیار مورد توجه بوده اما هنوز به زندگی مردم وارد نشده بوده است را فراهم می کند. از این پس خواهیم دید که 5G چه تفاوت هایی برای روش های متصل شدن سازمان ها ایجاد خواهد کرد و اینکه در آینده با ارتباطات چه چیزهایی ممکن خواهد شد.
 
تا به امروز 5G چیزی بیش از ارتقای شبکه 4G نبوده است. سرعت دانلود با تاخیر کمتری بهبود یافته است اما دستاوردهای 5G هنوز مانده تا بر همگان مشخص شود. ضمن اینکه ویژگی های آن روی شبکه های غیرمستقل قابل دستیابی نخواهد بود.
 
درحال حاضر، تعداد زیادی از اپراتورهای جهان به جز چند مورد استثنا روی شبکه های غیرمستقل کار می کنند که به اپراتورهای مخابراتی این اجازه را می دهد که از ارتقای به 5G بهره مند شوند. اگر اپراتوری بخواهد تنها سرعت دانلود سریع تری و بهبودهای بیشتری را عرضه کند، احتمالا شبکه غیرمستقل 5G کافی خواهد بود.
 
در دانشگاه کاونتری، وودافون بریتانیا فناوری های آموزشی واقعیت مجاری را برای بیمارستان های محلی تست خواهد کرد.
 

​​