رگولاتور از احتمال عرضه خدمات call out باتعرفه دقیقه‌ای 25 تومان توسط برخی پیام‌رسان‌های داخلی خبر داد

falah-1.jpg

ICTna.ir - رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از احتمال عرضه خدمات تماس صوتی خروجی روی برخی از پیام رسانهای داخلی با تعرفه پیشنهادی دقیقه ای 25 تومان خبر داد.

به گزارش خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، حسین فلاح جوشقانی طی توییتی گفت: باتوجه به مصوبه‌ی شورای عالی فضای مجازی و رسیدن برخی پیام رسانها به پنج میلیون نصب، برقراری امکان تماس صوتی(call out) با اپراتورهای تلفن همراه در دستور کار قرار گرفته است.

معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد "نرخ پیشنهادی مکالمات فعلا دقیقه‌ای ۲۵تومان در نظر گرفته شده است".

وی پیش از این و در ادامه پیگیری های این سازمان برای بازگرداندن تعرفه بسته های اینترنت همراه اول و ایرانسل به قیمت قبل نیز گفته بود "هفته‌ی آتی هم کمیسیون تنظیم کاهش نرخ تعرفه مکالمات و پیامک را بررسی خواهد کرد".

به گزارش ایستنا عرضه تماس صوتی خروجی روی پیام رسانهای داخلی، به منزله لزوم برقراری اتصال متقابل (اینترکانکشن) هسته (core) این پیام رسان ها با تمامی دارندگان پروانه خدمات تلفن ثابت و همراه کشور به منظور برقراری تماس تلفنی خروجی (call out) با نمایشگر شماره سیم کارت ثبت شده در آن اپلیکیشن و کسر هزینه از کیف پول مشترک در آن پیام رسان و مستقل از اپراتور می باشد.


​​