رسانه‌های اجتماعی

توییتر ویدیوی توییت ترامپ را غیرفعال کرد

ICTna.ir- توییتر ویدیویی که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای کمپین تبلیغاتی خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توییت کرده بود به دلیل شکایت صورت گرفته از نقض قانون کپی رایت غیرفعال کرد.
 
Trump Tweet.JPG
یه گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این ویدیو که حاوی موزیکی از گروه لینکین پارک است، از میان توییت های رئیس جمهور با پیام «این ویدیو در پاسخ به گزارشی توسط مالک کپی رایت غیرفعال شده است» پاک شد.
 
توییتر این ویدیو را که ترامپ از دن اسکاوینو، مدیر شبکه های اجتماعی کاخ سفید ریتوییت کرده بود، بعد از دریافت اخطار حق چاپ از سوی Machine Shop Entertainment طبق اطلاعیه ای که روی Lumen Database منتشر شده بود و درخواست های مختلف برای حذف محتوای آنلاین را دریافت می کند، پاک کرد.
 
Machine Shop Entertainment طبق اطلاعات منتشر شده روی صفحه لینکدین خود، یک کمپانی مدیریتی است که گروه راک لینکین پارک مالک آن است.
 
یک مقام اجرایی توییتر در این باره گفت: ما به شکایت های کپی رایت معتبری که توسط مالکان حق کپی رایت یا نمایندگان قانونی آنها ارسال می شود، پاسخ می دهیم.
 
کاخ سفید هنوز در برابر درخواست ها برای پاسخ به این اتفاق اظهار نظری نکرده است.
 
چالش های توییتر با توییت های ترامپ از ماه می آغاز شد و تاکنون چند بار با این مساله مواجه شده است بطوریکه این رسانه اجتماعی چندین بار توییت های رئیس جمهور را یا غیرفعال کرده یا درباره توییت های آن به دلیل شکایت های حق کپی رایت یا نقض سیاست علیه تهدید به خشونت کامنت گذاشته است.
 
توییتر در سی ام ماه ژوئن نیز تصویری را که رئیس جمهور آمریکا توییت کرده بود پاک کرد زیرا شامل تصویری از ترامپ بود که عکاس نیویورک تایمز آن را گرفته بود و بابت انتشار بدون اجازه آن از سوی ترامپ شکایت کرده بود.
 

​​