رسانه‌های اجتماعی

کرونا ۹۶۰ کارمند لینکدین را اخراج کرد

منبع: خبرگزاری مهر
شرکت لینکدین تصمیم دارد ۹۶۰ نفر از کارمندانش را به دلیل چالش های به وجود آمده از شیوع ویروس کرونا و کاهش حجم کسب و کارش، اخراج کند.
 
به گزارش تلگراف، وب سایت لینکدین اعلام کرد ۹۶۰ نفر از کارمندان خود را به دلیل چالش های ناشی از همه گیری ویروس کرونا اخراج می کند.
 
لینکدین در حقیقت یک شبکهٔ اجتماعی براساس روابط تجاری‌ است. این شبکه اجتماعی اعلام کرد در برابر تبعات ناشی از شیوع کووید۱۹ ایمن نبوده و تقاضا برای کسب و کار آن به شدت کاهش یافته زیرا تعداد کمتری از شرکت ها نیرو استخدام می کنند.
 
این شرکت که به مایکروسافت تعلق دارد، سرویس های مختلف استخدام نیرو را فراهم می کند اما بیشتر به عنوان یک نسخه آنلاین و امروزی ارائه رزومه  شناخته می شود.
 
«رایان روزلنسکی» مدیر ارشد اجرایی لیندکین در یادداشتی برای کارمندان به کاهش بودجه های مختلف در سراسر کسب و کار این شرکت اشاره کرده است. او در این باره نوشت: پس از چند هفته مذاکره و گفتگو، تیم مدیریت اجرایی و من تصمیمی بسیار سخت گرفتیم تا ۹۶۰ کارمند یا حدود ۶ درصد کارمندان را در سراسر جهان کاهش دهیم.
 
او اشاره کرده بود هدفش ایجاد تصویری کامل از تغییرات شرکت است و تاکید کرد اخراج ۹۶۰ کارمند تنها عملیات ترخیص برنامه ریزی شده کارمندان است.
 
مدیر ارشد اجرایی لینکدین در این باره نوشت: هرچند این تصمیم به ما کمک می کند تا از مقاومت پلتفرم خود اطمینان حاصل کنیم، اما به عنوان مدیر ارشد اجرایی سخت ترین تصمیم را گرفتم. این تصمیم روی همکاران ما تاثیر می گذارد.
 
لینکدین همچنین اعلام کرده حداقل دستمزد ۱۰ روز به این کارمندان تعلق می گیرد و از قبل به آنان اطلاع داده می شود.

​​