تلفن همراه

زیرساخت های 5G در سال 2020 دو برابر می شود

ICTna.ir- با نگاهی به مشکلات پیش آمده برای هواوی، پیش بینی های گارتنر حاکی از آن است که راه اندازی زیرساخت های 5G در سال 2020 توسط شرکت هایی مانند نوکیا و اریکسون شتاب خواهد گرفت.
 
5G Spend.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، پس از سال ها انتظار برای رسیدن فناوری 5G، به نظر می رسد که اپراتورهای مخابراتی برای سرعت بخشیدن به روند راه اندازی این شبکه ها آماده هستند.
 
احتمالا توقفی هم بخاطر اولویت های اجرایی ناشی از پاندمی کووید 19 برای توسعه این شبکه ها رخ داده اما گارتنر معتقد است که این مساله تاثیر منفی زیادی روی این بخش نداشته است.
 
این شرکت تحقیقاتی پیش بینی کرده است که سرمایه گذاری جهانی روی زیرساخت های 5G  در سال 2020 به 8.1 میلیارد دلار می رسد که دو برابر رقمی است که در سال 2019 صرف شده است.
 
5G تقریبا 21 درصد از هزینه 38.1 میلیارد دلاری صرف شده روی زیرساخت های بی سیم را به خود اختصاص داده است که 4.4 درصد کمتر از همین زمان در سال گذشته است.
 
کوزی تاکیشی از گارتنر در این باره گفته است: سرمایه گذازی در زیرساخت های بی سیم همچنان رو به رشد است بطوریکه تعداد فزاینده ای از CSPها پروژه های 5G را با استفاده مجدد از دارایی های موجود مانند پهنای باند طیف رادیویی، سایت ها، هسته شبکه و شبکه انتقال در اولویت قرار داده اند و هزینه انتقال LTE/4G صرف نگهداری آن خواهد شد.
 
کسانی که پیش از بقیه 5G راه اندازی می کنند، در رقابت بیشتری با CSPها هستند. علاوه بر این، دولت ها و رگولاتورها درحال پرورش و ارتقای شبکه های موبایل هستند که این یک کاتالیزور و چند برابر کننده رشد اقتصادی گسترده توسط بسیاری از صنایع خواهد بود.
 
در بازارهایی که زودتر از سایرین نسبت به راه اندازی این شبکه ها اقدام کرده اند، رقابت در گسترش آنها به شدت رواج یافته درحالیکه مراحل بعدی این فناوری در سال 2020 به مزایده های باند فرکانسی اختصاص خواهد داشت. 

​​