گجت

سنگاپور مسافران ورودی را با دستبندهای الکترونیکی ردیابی قرنطینه می کند

ICTna.ir- سنگاپور همزمان با باز شدن تدریجی مرزها برخی مسافران ورودی به کشورش را مجبور می کند با پوشیدن دستگاه مانیتورینگ الکترونیکی در خانه بمانند و قرنطینه شوند.
 
Singapore.JPG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، از یازدهم ماه آگوست این دستگاه ها به مسافران ورودی به این کشور شامل شهروندان و ساکنان از گروه کشورهای منتخب داده می شود تا اجازه قرنطینه خانگی به جای اقامتگاه های دولتی را داشته باشند.
 
مقیاس هایی که این دستبندهای الکترونیکی برای ردیابی رفت و آمدهای مردم در طول دوران قرنطینه استفاده می کند، پیش از این در هنگ کنگ و کره جنوبی استفاده شده بود.
 
مسافران به سنگاپور باید به محض رسیدن به خانه، این دستگاه را که از GPS و سیگنال بلوتوث استفاده می کند، فعال کرده و نوتیفیکیشن های مربوط به آن را  روی دستگاه دریافت کنند.
 
هر تلاشی برای ترک خانه یا دستکاری کردن دستگاه باعث می شود پیام هشداری برای مقامات مسوول ارسال شود.
 
هنگ کنگ هم در ماه مارس برنامه ای را برای مسافران ورودی با استفاده از دستبندهای الکترونیکی باریکی شبیه تگ هایی که توسط بیماران بیمارستانی پوشیده می شود، معرفی کرده بود تا مسافران به محض رسیدن خود را قرنطینه کنند.
 
کره جنوبی هم از چنین دستبندهای متصل به اپلیکیشن های گوشی هوشمند برای کسانی که قرنطینه را نقض می کنند، استفاده کرد.
 
سنگاپور جزئیاتی درباره شکل ظاهری یا ویژگی های این دستبند منتشر نکرده اما در اطلاعیه ای اعلام کرده است هیچ دیتای شخصی را نگهداری نمی کند و این دستگاه هیچ کارکردی برای شنود ضبط صدا و فیلم ندارند. گفتنی است، افراد زیر 12 سال مجبور به استفاده از این دستبندها نیستند.
 
سنگاپور که قصد دارد این دانگل ردیابی ویروس را در اختیار همه ساکنان قرار دهد، تنبیه و جریمه های سفت و سختی هم برای کسانی که قوانین قرنطینه و فاصله اجتماعی را نقض کنند، در نظر گرفته است بطوریکه تخطی کنندگان به پرداخت 7272 دلار یا شش ماه زندان یا هر دو محکوم خواهند شد.

​​