تلفن همراه

وزیر ارتباطات: سازمان حمایت گرانفروشی دو اپراتور را تائید کرد؛ مبالغ باید به مردم برگردد

 
 
ICTna.ir- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: روز گذشته سازمان حمایت از مصرف کننده مبالغ گران فروشی اپراتورها را تائید کرده و به سازمان تعزیرات فرستاده و پس از برگزاری دادگاه نیز تخلف و جریمه این اپراتورها اعلام می شود.
 
Jahromi Mobile Data.JPG
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، محمدجواد آذری جهرمی ظهر امروز با حضور در نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره گرانی بسته های اینترنت تلفن همراه افزود: اپراتورها باید مبالغ به دست آمده از محل گران فروشی را به مردم بازگردانند.
 
او اظهار داشت: اقدام دو اپراتور در افزایش تعرفه خلاف ضوابط پروانه و مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات رادیویی بوده و مصداق گران فروشی است.
 
جهرمی افزود: سازمان تنظیم مقررات براساس اختیارات خود دو میلیارد تومان این اپراتورها را جریمه کرد اما این اختیارات بازدارنده نبود، در حال حاضر طرحی به دولت ارائه داده ایم تا اختیارات سازمان تنظیم مقررات به منظور برخورد با گران فروشی ها افزایش یابد.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به دلیل خلاء وجود ابزارهای برخوردی این اپراتورها به گران فروشی خود ادامه دادند در حالی که این افزایش قیمت توجیه اقتصادی نداشته و منطقی نبود.
 
او افزود: اگرچه می توانیم محدودیت هایی را برای اپراتورهای همراه اعمال کنیم اما اعمال محدودیت ها در برخی موارد موجب افت کیفیت در ارائه خدمات می شود اما باید به این نکته نیز توجه شود که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با پیگیری در تلاش است تا از گران فروشی جلوگیری کند چرا که با شروع سال تحصیلی فشار بر مردم به دلیل استفاده از فضای مجازی افزایش می یابد.
 
او همچنین از تدوین پنج لایحه جدید در حوزه فضای مجازی خبر داد و گفت: این لایحه ها درباره حفاظت و صیانت از داده ها، تراکنش های الکترونیکی، هویت در فضای مجازی، مشخص کردن چارچوب های فضای مجازی و ... است.
 
به گفته جهرمی، مقرر شده است کارگروهی به منظور اجرایی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری درباره فضای مجازی تشکیل شود تا موضوعات مربوطه با فوریت پیگیری شود.

​​