تلفن همراه

قدرت جریمه رگولاتوری افزایش یافت: تصویب جریمه روزشمار جدید اپراتورها در کمیسیون تنظیم مقررات و هیات دولت

ICTna.ir- مصوبه 304 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در پنجم مرداد ماه 99، درخصوص نحوه جریمه تخلف از مقررات تعرفه ای دارندگان پروانه سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات امروز در هیات دولت تصویب شد.
 
CRA Mosavabeh.jpeg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، براساس ماده یک این مصوبه، در صورت تخلف دارنده پروانه ارایه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات از هرگونه مقررات تعرفه ای شامل و نه محدود به تعرفه های عمده فروشی، بین اپراتوری، امکانات پایه ای، بیت استریم و خرده فروشی اعم از عادی و تشویقی، دارنده پروانه موظف است حداکثر ظرف مدت 48 ساعت زمان ابلاغ سازمان، تخلف را رفع و مبالغ اضافی دریافتی را به اشخاص طرف قرارداد مسترد کند.
 
در ماده دو این مصوبه آمده است که در صورت عدم رفع تخلف ظرف مدت 48 ساعت از زمان ابلاغ، سازمان می تواند دارنده پروانه را تا زمان رفع کامل تخلف و به ازای هر روز تاخیر در رفع هر تخلف، تا سقف یک دهم درصد از درآمد ناخالص سالیانه براساس آخرین صورت مالی حسابرسی شده جریمه کند.
 
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی براساس این مصوبه می تواند علاوه بر جریمه موضوع ماده 2، نسبت به اعمال سایر مقررات و مفاد موافق نامه پروانه اقدام کند و در صورت تکرار تخلف موضوع ماده یک، رگولاتوری می تواند نسبت به تعلیق، کاهش مدت اعتبار یا لغو پروانه اقدام کند.
 

​​