تلفن همراه

برگزاری مزایده 5G اتریش در بازه زمانی بسیار کوتاه

ICTna.ir- مزایده 5G اتریش در مدت زمان کوتاهی برگزار خواهد شد و قرار است براساس گفته های کلوس ام اشتانمارر، رئیس رگولاتوری اتریش (RTR) تا اواخر سپتامبر به پایان برسد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اشتانمارر گفته است که این مزایده با هدف پشتیبانی از توسعه باندپهن موبایل فوق سریع برگزار می شود.
 
فرکانس این مزایده روی رنج های 700 مگاهرتز (6 بلوک)، 2100 مگاهرتز (12 بلوک) و 1500 مگاهرتز (9 بلوک) خواهد بود و فرایند تخصیص آن تا پایان سه ماهه سوم سال 2020 تکمیل خواهد شد.
 
رگولاتوری اتریش زمان برگزاری مزایده را از ماه مارس به دلیل شیوع پاندمی کووید 19 عقب انداخته بود. در این کشور 2100 محدوده جغرافیایی یا از خدمات باند پهن موبایل بسیار ضعیفی برخوردارند یا به طور کلی این مناطق تحت پوشش ارایه خدمات قرار ندارند.
 
به گفته رگولاتوری اتریش، به همین دلیل پیش بینی می شود با اختصاص این باندهای فرکانسی جدید در باندهای 700 مگاهرتز حداقل 900 منطقه روستایی بدون برخوردار از خدمات ارتباطی، تحت پوشش 5G قرار بگیرند.
 
برای 1200 محدوده دیگر، سیستم پاداش برای توسعه درنظر گرفته شده است بطوریکه شرکت کنندگان در مزایده باید تعهدات اضافی را به منظور توسعه ارتباطات در این مناطق تقبل کنند و در ازای آن پاداشی را به شکل تخفیف در قیمت خدمات دریافت کنند.
 

​​