رگولاتوری

موافقت دادگاه آمریکا با FCC برای حذف خط قرمزهای اسقرار 5G

ICTna.ir – آجیت پای، رئیس FCC توانسته است رای دادگاه تجدید نظر درخصوص رد اعتراضات صورت گرفته به قوانین جدید برای تسریع در راه اندازی زیرساخت های شبکه 5G را دریافت کند و حالا از خوشحالی در آسمان هفتم به سر می برد.
 
Ajit-Pai-512x285.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این قوانین که در سپتامبر 2018 معرفی شدند، به مقامات محلی این اختیار را داده است که برای دریافت مجوزهای لازم به اختیار خود برنامه ریزی کنند اما در عین حال میزان پرداخت هزینه ها را محدود کرده است. این قوانین مورد استقبال صنعت تلکام که اغلب درخصوص خط قرمزهای بی شماری که پیش پای آنها گذاشته می شد، شکایت داشتند، قرار گرفته است.
 
این قوانین توسط برخی از مقامات محلی مورد اعتراض قرار گرفت و سعی کردند تا از طریق کانال های قانونی، اجرای آن را متوقف کنند اما برخلاف آنها فعالان صنعت تلکام از حکم دادگاه در حمایت از قوانین FCC بسیار خرسند هستند.
 
پای درباره این حکم گفته است این تصمیم پیروزی بزرگی برای راهبری ایالات متحده در 5G، اقتصاد ملی و همچنین مشترکان آمریکایی خواهد بود.
 
این دادگاه تلاش های FCC برای راه اندازی سریع تر زیرساخت های حیاتی 5G را که بخشی از برنامه 5G FAST محسوب می شود، تایید کرده است تا هزینه های گزاف اضافه تحمیل شده توسط دولت های ایالتی و محلی مانع توسعه این فناوری نشود.
 
مانند بیشتر کشورهای دموکراتیک، اپراتورهای تلکام آمریکا برای توسعه شبکه 5G خود با چالش های دست و پاگیر بروکراسی مواجه شده اند و قوانین وضع شده به منظور تسهیل فرایند توسعه این شبکه تدوین شده اند و به نظر می رسد برای صنعت تلکام آمریکا پازل های موردنیاز توسعه 5G به تدریج در جای درست خود قرار می گیرند.
 
در کنار تلاش ها برای کاهش خط قرمزها، FCC همچنین درحال آزادسازی باند فرکانسی متوسط بیشتری است. اپراتورهای مخابراتی آمریکا درحال حاضر توانسته اند تجربه ضعیفی از 5G را در اختیار کاربران خود قرار دهند که بیشتر ناشی از کمبود باند فرکانسی متوسط است.
 
مزایده باند فرکانسی این کشور نیز در مراحل پایانی خود قرار دارد و وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است ضمن به اشتراک گذاری امواج بیشتر، 100 مگاهرتز باند فرکانسی متوسط دیگر را نیز آزاد کرده است.
 

​​