تلفن همراه

همراه اول هم بخشی از بسته های دیتای موبایل را برگرداند

ICTna.ir – همراه اول هم بالاخره دقایقی پیش به دستور رگولاتوری تمکین کرد و بخشی از بسته های اینترنت موبایل پرحجمی را که حذف کرده بود، به مجموعه بسته های تعرفه ای خود بازگرداند.
 
MCI-logo.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این اپراتور با حداقل 15 ساعت تاخیر پس از بازگشت بخش اعظم بسته های اینترنت از سوی ایرانسل و اعلام خبر بازگشت بسته های اینترنت موبایل از سوی حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادویی، نسبت به بازگشت بسته های اینترنتی به کانال فروش خود اقدام کرد.
 
اپراتورهای همراه اول و ایرانسل در ۱۳ تیرماه اقدام به حذف برخی از بسته‌های کاربردی و بلندمدت اینترنت خود کرده بودند که این اقدام با واکنش تند کاربران در شبکه های اجتماعی مواجه شد.
 
پس از آن رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با غیرقانونی اعلام کردن این اقدام از اعمال سقف جریمه پروانه ای این دو اپراتور با رقم 2 میلیارد تومان و همچنین برنامه رگولاتوری برای ارائه مجوز تماس خروجی از طریق پیام رسان های منتخب داخلی با تعرفه 250 ریال به ازای هر دقیقه مکالمه و احتمال کاهش دوره پروانه اپراتورها خبر داد.
 
با بی توجهی اپراتورها به این اظهارات، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با تصویب مصوبه جدیدی، سقف جرایم اپراتورها در حوزه مسائل تعرفه ای را به جریمه روزشمار تا سقف یک دهم آخرین صورتهای مالی حسابرسی شده اپراتورها در سال مالی قبل افزایش داد و رگولاتور در چند نوبت مکاتبه با سازمان بورس، ضمن اعلام تایید تخلف گرانفروشی قطعی، از اعمال حداکثری این جریمه روزشمار خبر داد.
 
بازگشت بسته های همراه اول به کانال فروش درحالی است که ایرانسل یک روز قبل از این مبادرت به اجرای دستور رگولاتوری کرده بود.

​​