تلفن همراه

تلفونیکا از راه اندازی شبکه 5G تا پایان امسال و خاموش کردن شبکه 3G خبر داد

ICTna.ir – تلفونیکا پس از وودافون نسبت به راه اندازی سرویس های تجاری 5G در اسپانیا اقدام کرده و قرار است تا پایان سال جاری میلادی 75 درصد از جمعیت این کشور تحت پوشش فناوری 5G قرار بگیرند.
 
Telefónica-Logo.wine.png
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، جوز ماریا آلوارز پلت، مدیر اجرایی این اپراتور در بیانیه ویدئویی، راه اندازی این شبکه در اتحادیه اروپا را یکی از بلندپروازانه ترین اقدامات توصیف کرد.
 
او گفته است: راه اندازی 5G، گامی رو به جلو برای برقراری ارتباطات گسترده است که آینده اسپانیا را تغییر خواهد داد. ضمن اینکه 5G بدون استثنا برای همه در تمامی جوامع مستقل است.
 
این اپراتور گفته است فناوری 5G برای مشترکان مقیم اسپانیا دسترسی به سرعت بالای دانلود و با تاخیر کم را فراهم خواهد کرد و به علاقه مندان ورزش این امکان را می دهد تا از پخش های زنده 360 درجه لذت ببرند و گیمرهای موبایل تجربه سرعت فیبر را در اختیار داشته باشند.
 
کسب و کارها نیز به سرویس هایی همچون دسترسی چندگانه به Edge Computing، شبکه های خصوصی 5G، mass IoT و ارتباطات حیاتی همچون شبکه های مجازی دسترسی خواهند داشت.
 
تلفونیکا توضیح داده است که راه اندازی شبکه NSA مبتنی بر فناوری 5G به صورت ترکیبی با DSS در ابتدا عرضه خواهد شد و زمانی که تکنولوژی بعد از استانداردسازی کامل در دسترس قرار بگیرد، به صورت شبکه مستقل در دسترس خواهد بود.
 
شبکه این اپراتور روی باند 3.5 گیگاهرتز به همراه باند متوسط فرکانس های 2100-1800 مگاهرتز در آغاز توسعه پوشش شبکه است که همزمان می تواند هم روی شبکه 4G و هم 5G سرویس دهد.
 
تلفونیکا همچنین اعلام کرده است که شبکه 3G خود را در سال 2025 پس از آنکه صد درصد شبکه سیم مسی آن با فیبر جایگزین شد، خاموش خواهد کرد.

​​