تلفن همراه

برآورد دو میلیارد دلاری هزینه جایگزینی تجهیزات هواوی و ZTE در شبکه های آمریکا

ICTna.ir- رگولاتور بخش ارتباطات آمریکا نتایج بررسی داده های زنجیره تامین به منظور جایگزینی تجهیزات مخابراتی چینی را منتشر کرد.
 
FCC Commission.png
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، علاوه بر این FCC هزینه کل جداسازی و جایگزین کردن آن تجهیزات با تجهیزات کشورهای دیگر را منتشر کرده است و براساس آن تخمین زده است حدود 1.837 میلیارد دلار هزینه جمع آوری و جایگزین کردن تجهیزات هواوی و ZTE در شبکه های اپراتورهای امریکایی خواهد بود.
 
آجیت پای، رئیس FCC در این باره گفته است: این جایگزینی اولویت اصلی کشور و این کمیسیون برای افزایش امنیت شبکه های ارتباطی آمریکا محسوب می شود. به همین دلیل ما از اپراتورهای مخابراتی ایالات متحده اطلاعات گسترده ای را درمورد تجهیزات و خدمات دریافت شده از سوی فروشندگان غیرقابل اعتمادی که پیش از این تجهیزات آنها در شبکه های ما نصب شده است، جویا شدیم.
 
او افزوده است: از همین رو، اطلاعیه امروز FCC یک نقطه مهم در تعهد همیشگی ما برای ایمن سازی شبکه های ما است. با شناسایی تجهیزات و سرویس های ناامن در شبکه ها، می توانیم برای ایمن سازی شبکه ها بخصوص اپراتورهای کوچک و روستایی اقدام کنیم و به زیرساخت های تامین شده از سوی وندورهای مورداعتماد اتکا کنیم.
 
او بار دیگر از کنگره آمریکا خواست تا بودجه لازم برای جبران هزینه اپراتورها به منظور جایگزینی هرگونه تجهیزات یا خدماتی كه تهدیدی برای امنیت ملی است را تامین کند تا بتوانند از شبکه ها و بخش های بی شمار اقتصاد و اجتماع که از مزایای شبکه های ارتباطی بهره مند می شوند، محافظت کنند.

​​