تلفن همراه

پلیس آگاهی: عامل خسارت میلیاردی به مخابرات تهران دستگیر شد

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران از دستگیری سارق حرفه‌ای تجهیزات مخابراتی خبر داد و گفت: وی با سرقت سیم‌های تلفن ایستگاه‌های کافو شرکت مخابرات، باعث قطع تلفن بیش از هزار مشترک در شرق تهران شده بود.
 
به گزارش پلیس تهران بزرگ، سرهنگ کارآگاه «احمد نجفی» روز شنبه در این باره اظهار داشت: اواسط تیرسال جاری، نماینده حقوقی شرکت مخابرات به دادسرای ناحیه ۱۵ مراجعه و از سرقت تجهیزات شرکت مخابرات استان تهران شکایت کرد.
 
وی تصریح کرد: با انجام اقدامات میدانی مشخص شد، سارقی در ساعات اولیه صبح با تخریب قفل درهای ایستگاه کافو، سیم‌های تلفن را سرقت کرده است.
 
معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران اضافه کرد: پلیس در ادامه هویت سارق جوان به نام فرزاد با ۳۰ سال سن و دارای چهار فقره سابقه کیفری را شناسایی کرد و دستور دستگیری متهم از مرجع قضائی اخذ شد.
 
وی با اشاره به اعتراف فرزاد به سرقت‌های سریالی سیم‌های تلفن، افزود: وی اسفند سال گذشته با وثیقه آزاد شده و دو ماه بعد از آزادی و از ابتدای اردیبهشت، سرقت‌هایش را شروع کرده بود.
 
این مقام پلیسی عنوان کرد: کارآگاهان به دنبال اظهارات سارق و طی انجام تحقیقات پلیسی، مخفیگاه مالخر را در محدوده شرق تهران شناسایی و وی را در ۱۸ شهریور دستگیر کردند.
 
به گفته نجفی، مالخر جوان در ادامه تحقیقات به جرم خود اعتراف کرد و هر دو متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی و دستگیری مالخر فراری دیگر این پرونده در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم قرار گرفتند.
 
این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد در صورت مواجهه شدن با افرادی که تحت عنوان نیروهای منتسب به ادارات دولتی به فعالیت مشکوک دست می‌زنند،  سریعاً موضوع را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

​​