فناوری اطلاعات

مراسم پلی استیشن 5 سونی، 26 شهریور برگزار می‌شود

منبع: آی تی ایران
 
 
سونی از تصمیم خود برای برگزاری رویدادی اختصاصی ویژه کنسول پلی استیشن 5 در تاریخ 26 شهریور ماه (16 سپتامبر) خبر داد.
 
در این رویداد 40 دقیقه‌ای که به صورت آنلاین برگزار خواهد شد، اطلاعات جدیدی از استودیوهای بازی‌سازی سونی و دیگر بازی‌سازانی که با این شرکت همکاری دارند، ارائه خواهد شد. سونی قصد دارد تا در این مراسم، به معرفی بازی‌های مهم پلی استیشن 5 قبل از عرضه رسمی‌این کنسول بپردازد.
 
همچنین این احتمال وجود دارد که اطلاعاتی در خصوص زمان عرضه و قیمت کنسول پلی استیشن 5 نیز ارائه شود. مایکروسافت پیشتر اعلام کرد که عرضه کنسول بازی ایکس باکس سری ایکس خود را از هفته آینده آغاز خواهد کرد. این شرکت همچنین مدل کوچک‌تری به نام ایکس باکس سری اس را نیز طراحی کرده با قیمت 299 دلار عرضه خواهد شد.
 
علاقه‌مندان به محصولات سونی حتما می‌دانند که این شرکت در ماه گذشته میلادی، پیش ثبت‌نام پلی استیشن 5 را آغاز کرده است. اما هنوز زمان دقیقی برای پیش فروش رسمی‌و قیمت این کنسول اعلام نشده است.
 
از آنجایی که مایکروسافت، از 22 سپتامبر پیش فروش کنسول جدید خود را آغاز می‌کند، برخی از منابع خبری مدعی شده‌اند که سونی در این مراسم قیمت پلی استیشن 5 را اعلام خواهد کرد. ردموندی‌ها برای ایکس باکس سری ایکس قیمت 499 دلار را تعیین کرده‌اند و از آنجایی که قرار است دو نسخه پلی استیشن 5 عرضه شود، شاهد اعلام دو قیمت برای این محصول خواهیم بود.
 

​​