فناوری اطلاعات

موفقیت شرکت دانش‌بنیان ایرانی در طراحی نرم‌افزاری با کارایی بیشتر از گوگل ارث!

منبع: تسنیم
 
 
مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی از طراحی مجموعه نرم‌افزارهایی برای پردازش تصاویر ماهواره‌ای در کاربردهایِ کشاورزی و حوادثی همچون آتش‌سوزی و سیل خبر داد؛ نرم‌افزار "ستیا" این شرکت دانش‌بنیان کشورمان به مراتب کارایی بیشتری نسبت به "گوگل ارث" دارد!
یاسر محسنی؛ مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان موسسه سنجش از دور بصیراز طراحی نرم‌افزاری به نام «ستیا» خبر داد که امکان نمایش و بررسی تصاویر ماهواره‌ای قدیمیِ متعلق به 50 سال گذشته برای استفاده در دعاوی ملکی و بررسی کاربری آنها در زمان مشخص را دارد.
 
محسنی با بیان اینکه این نرم‌افزار به مراتب کارایی بیشتری نسبت به «گوگل ارث» دارد،‌ تصریح کرد: ستیا به کاربران اجازه می‌دهد وضعیت فعلی املاک و اراضی خود را مشاهده و رصد کرده و با استفاده از قابلیت‌های نرم‌افزار بتوانند داده‌ها و تصاویر زمان‌دار را مشاهده و مدیریت کنند.
 
مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان از طراحی نرم‌افزار دیگری به نام «شناسایی تغییرات» خبر داد و افزود: این نرم‌افزار با استفاده از مقایسه تصاویر ماهواره‌ای و هوایی به‌صورت خودکار، تغییرات رخ‌داده در اراضی کشاورزی و مناطق شهری را شناسایی می‌کند به عنوان نمونه اگر اراضی کشاورزی مورد تعدی قرار گرفته و درون آنها ساخت‌و‌ساز غیرمجاز انجام شده باشد، با کمک این سامانه و مقایسه خودکار تصاویر منطقه، تغییرات رخ‌داده شناسایی می‌شود.
 
محسنی با بیان اینکه این شرکت بیش از دو دهه سابقه فعالیت در زمینه علوم ژئوماتیک از جمله سنجش از دور، تفسیر و پردازش تصاویر ماهواره‌ای، سیستم‌های اطلاعات مکانی، فتوگرامتری و نقشه‌برداری را دارد،‌ خاطرنشان کرد: سامانه آب و آتش این محصول به‌صورت برخط و کاملا رایگان در دسترس متقاضیان قرار دارد و به کمک آن کاربران می‌توانند وضعیت آتش‌سوزی‌ها و یا وقوع سیل در کشور را در بازه‌های زمانی مختلف مشاهده کنند.

​​