تلفن همراه

اپراتور ژاپنی بسته های اینترنت 5G را با قیمت 30 دلار عرضه می کند

ICTna.ir – اپراتور ژاپنی Rakuten از راه اندازی سرویس های ارزان فیمت 5G بر بستر شبکه تلفن همراه ابری خبر داد که براساس آن اپراتورهای رقیب را با ارایه سرویس های گران قیمت به چالشی کشید که می تواند صنعت تلکام را در جهان تکان دهد.
 
Rakuten.JPG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شروع ارایه سرویس های نسل بعدی پس از راه اندازی سرویس های 4G از سوی Rakuten در ماه آوریل در شبکه ای مبتنی بر نرم افزارهای ابری و سخت افزارهای فیزیکی انجام شده که بنابر گفته های شرکای تجاری، هزینه های ورود به نسل بعدی فناوری را بسیار کاهش داده است.
 
Rakuten بسنه های سرویس های 5G را با قیمت مشابه بسته های فعلی خود با قیمت 28 دلار و پیش از کسر مالیات در هر ماه عرضه می کند.
 
هیروشی میکیتانی، مدیرعامل این اپراتور گفته است که قیمت های آنها حدود 70 درصد ارزان تر از رقبای بزرگی هستند که ارایه سرویس های 5G خود را از اوایل سال آغاز کرده بودند.
 
ارایه سرویس های این اپراتور با اظهارات یوشیهیده سوگا، نخست وزیر جدید ژاپن که به تازگی از تعرفه های صنعت تلکام این کشور انتقاد کرده بود و یک روز پس از آنکه NTT توانست سهام NTT Docomo را بخرد و گفته بود فرایند کاهش قیمت ها را تسهیل خواهد کرد، همزمان شد.
 
اگر فشارهای دولت نتیجه بدهد و منجر به  کاهش تعرفه ها در سایر اپراتورها شود، از جذابیت طرح Rakuten کاسته خواهد شد که امیدوار است مشتریان را به سمت استفاده از سایر سرویس خود ترغیب کند.
 
در این میان تحلیلگران این سوال را مطرح کردند که آیا این سرویس می تواند با خرج های سنگین رقبای پولدار خود مقابله کند و آیا مشترکان تمایل دارند پوشش اندکی شبکه را با قیمت های پایین بپذیرند؟
 
Rakuten امیدوار است شبکه 5G آن به عنوان ویترین این فناوری عمل کند و شرکت های دیگر را برای ساخت شبکه های خود با سرویسی تحت عنوان بستر ارتباطی Rakuten جذب کنذ.
 

​​