تلفن همراه

نظارت سختگیرانه آلمان بر فعالیت های هواوی

ICTna.ir - دولت آلمان قصد دارد نظارت دقیق تری روی وندورهای شبکه های مخابراتی داشته باشد و هرچند موجب توقف کوتاه مدت فعالیت های هواوی می شود اما حفظ بازار در بزرگترین بازار اروپا را برای شرکت های چینی بسیار دشوار خواهد کرد.
 
Huawei Germany.JPG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، برخی منابع اتحادیه ای و دولتی امروز اعلام کردند که بر سر گسترش کنترل و نظارت روی فناوری شبکه های دسترسی رادیویی (RAN) و هسته های حساس شبکه برای سرویس های 5G توافق شده است.
 
با وجود اینکه همه وزارتخانه های دولت آلمان در جلسه تصمیم گیری درباره این مساله حضور نداشته اند، وزارت اقتصاد آلمان گفته است که گفت و گوها درباره نظام رگولاتوری پیشنهادی ادامه دارد و هنوز کامل نشده است.
 
به دنبال فشارهای ایالات متحده که معتقد است هواوی تهدیدی امنیتی محسوب می شود، دولت های اروپایی نیز به بازنگری و بررسی نقش هواوی در رهبری بازار ایجاد شبکه های مختلف پرداخته اند.
 
یک مقام ارشد ایالات متحده نیز در این باره گفته است که محدود کردن فعالیت های هواوی رویکرد درستی است و از برلین خواسته است تا متحداتش در ناتو را برای حذف این شرکت چینی در ایجاد شبکه های نسل بعدی حمایت کند.
 
کیت کراچ، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور اقتصادی که در روزهای اخیر در برلین و بروسل حاضر شده است، در این باره گفت: در آلمان شاهد این هستیم که همه چیز در مسیر درستی حرکت می کند. واقعا هیچ آینده ای برای هواوی وجود ندارد.
 
سخنگوی هواوی در آلمان هم گفته است: ما نمی توانیم هیچ دلیل منطقی برای محدود کردن دسترسی به بازار خود بیابیم.

​​