تلفن همراه

درآمد 2.8 میلیارد یورویی فرانسه از برگزاری مزایده فرکانس 5G

ICTna.ir – رگولاتوری مخابراتی فرانسه اعلام کرد با پایان یافتن مزایده فروش باند فرکانسی 5G در روز پنج شنبه، دولت 3.3 میلیارد دلار برابر با 2.8 میلیارد یورو درآمد کسب کرده است.
 
France 5G Auction.JPG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، فروش این باندهای فرکانسی تحت نظارت Arcep، رگولاتوری این کشور انجام شد و هر چهار اپراتور شامل اورنج، SFR، Bouygues Telecom و ایلیاد برای به دست آوردن 11 بلوک 10 مگاهرتزی یا به طور کلی 110 مگاهرتز باند فرکانسی با یکدیگر رقابت کردند.
 
با برگزاری 17 دور از این مزایده طی سه روز، قیمت یک بلوک فرکانس 126 میلیون یورو تعیین شد و براساس آن قیمت کل فرکانس 2.8 میلیارد یورو است که 630 میلیون یورو بیشتر از قیمت پایه ای است که توسط دولت تعیین شده بود.
 
میزان فروش باند فرکانسی در نهایت 310 مگاهرتز بوده است چراکه دولت موافقت کرد به هر اپراتور یک بلوک 50 مگاهرتزی نیز با قیمت 350 میلیون یورو یا 1.4 میلیارد یورو در مجموع بفروشد.
 
110 مگاهرتز فرکانس بافی مانده نیز با قیمت نهایی 126 میلیون یورو به ازای هر بلوک تعیین قیمت شد که مبلغ کل حاصل از مزایده را به 1.39 میلیارد یورو رساند.
 
Arcep گفته است که به اورنج چهار بلوک فرکانسی، به SFR سه بلوک، به Bouygues دو بلوک و به ایلیاد نیز دو بلوک تخصیص یافته است.
 

​​