فناوری اطلاعات

کوئیز آو کینگز: در متقلب بودن ۵۳۵ اکانت شَک نداریم

منبع: پیوست
 
حدود هفت روز از نشست مشترک کوئیز آو کینگز و کاربرانی که حسابشان به دلیل استفاده از بات تلگرامی مسدود شده، می‌گذرد. حالا مدیر روابط عمومی کوئیز آو کینگز اعلام کرد که با اینکه قرار شد پس از کوئیزکاپ دوباره موضوع را بررسی کنند؛ اما آنها مطمئن هستند که این کاربران متقلب هستند. آنطور که امیر گلخانی تاکید می‌کند، این تیم به دنبال ایجاد محیط امن و سالم برای کاربران است تا بتوانند از بازی لذت ببرند، به همین خاطر تغییر رویکرد نخواهند داشت چون یک میلیون کاربر فعال در ماه دارند و باید پاسخگوی آنها هم باشند.
 
امیر گلخانی، مدیرروابط عمومی کوئیز آوکینگز در مورد چرایی مسدود شدن حساب کاربران بازی کوئیز به پیوست گفت: «کوئیز آو‌کینگز مانند هربازی دیگری راه‌های تقلبی دارد. ما هم از این موضوع اطلاع داریم. تیم امنیت کوئیز هم مداوم روی این موضوعات تمرکز کرده است. حدود هشت ماه پیش درگیر پروژه‌ای به نام بات تلگرامی شدیم و یک بات را هم شناسایی کردیم، سپس قوانین خود را به روزرسانی و اعلام کردیم که این موضوع بات تلگرامی برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است.»
 
او ادامه داد: «قصد ما ایجاد محیط امن و سالم برای کاربران است تا بتوانند از بازی لذت ببرند و به همین خاطر خیلی قاطع و سریع اقدام کردیم. تیم فنی راه دور زدن امنیت بازی را مسدود کرد و اکانت ۵۳۵ کاربری که از این بات استفاده کرده بودند را هم بست. ما براساس قوانین بازی که کاربران پذیرفتند، اقدام کردیم؛ اما به خاطر احترامی که به بنیاد داشتیم، حاضر شدیم با متقلبین صحبت کنیم و دلایل را مستقیم و شفاف توضیح دهیم.»
 
به گفته گلخانی نتیجه جلسه این شد تا ۱۰ آبان‌ماه پس از کوئیز کاپ دوباره موضوع را بررسی ‌کنند و اگر در این مورد نکته‌ای وجود داشت اعلام می‌کنند؛ اما آنها مطمئن هستند که این کاربران متقلب هستند.
 
گلخانی همچین افزود: «موضوعی که باعث شد تا تمام این جریان به رسانه‌ها برسد وبسیاری برداشت متفاوت داشته باشند، این است که آنها نمی‌دانند این افراد متقلب هستند. در صورتی که این کاربران در عدالت بازی اخلال ایجاد کردند. با اینحال ما تغییر رویکرد نخواهیم داشت چون یک میلیون کاربر فعال در ماه داریم و باید پاسخگوی آنها هم باشیم.»
 
او همچنین افزود: «قوانین بازی همواره برای حفظ سلامت فضای آن در حال تغییر است. در رابطه با مسدود شدن این متقلبان نیز قوانین ۴۸ ساعت قبل از مسدود شدنشان، به‌روز شد. اگر تغییر قوانین بزرگ باشد، حتما از طریق پیام درون بازی اطلاع‌رسانی می‌شود.»
 

​​