تلفن همراه

نوکیا: 5G آینده است و 8 تریلیون دلار به GDP جهان می افزاید

ICTna.ir – وندور فنلاندی نوکیا یکی از بزرگترین مطالعات به منظور پیش بینی آینده فناوری را انجام داده تا ببینید تاثیر کلی اقتصادی آن چگونه خواهد بود.
 
Nokia Office.JPG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مانند روال های همیشگی تحقیق های انجام شده از سوی نوکیا، این تحقیق هم توسط یک موسسه ویژه تحقیقاتی که تاکنون 1628 تحقیق تصمیم ساز برای خرید تکنولوژی را انجام داده، در هشت بازار و روی هشت بخش صنعتی مختلفی انجام شده که نتیجه آن منجر به یک گزارش گران قیمت با 140 اسلاید پاورپوینت شده است.
 
نتیجه کلی به دست آمده از آن بر این پایه استوار است که نوکیا تخمین زده 5G رقمی برابر با هشت تریلیون دلار تا سال 2030 به GDP جهان اضافه خواهد کرد.
 
گابریلا استیف اسجومان، مدیر ارشد استراتژی نوکیا در این باره گفته است: همانطور که سازمان های مختلف در سراسر جهان اقدامات اجرایی مهاجرت به 5G و راه اندازی شبکه های مبتنی بر فناوری 5G خود را آغاز کرده اند، کسانی که می خواهند جزو نخستین بهره برداران بالقوه آن باشند، نباید بیش از این زمان را از دست بدهند.
 
او افزوده است: برای بهره مندی از فرصت های بی نظیر 5G، سازمان ها باید برنامه ها و هدف گذاری های خود را از هم اکنون آغاز کرده و در مدل های نوآوری و کاری خود بازنگری کنند تا بتوانند در اقتصاد دیجیتالی جهان که به سرعت در حال رشد است، مزیت رقابتی خود را حفظ کنند و راهی بیابند تا از پنانسیل های 5G بهره مند شوند.
 
به گفته او، به نظر می رسد پذیرش و سازگاری با 5G سوخت اصلی موفقیت تمامی کسب و کارها خواهد بود.

​​