فناوری اطلاعات

اقدامات جدید چین برای جلوگیری از اعتیاد کودکان به محتوای دیجیتال

منبع: مهر
 
 
چین اقدامات سختگیرانه تری برای دور نگه داشتن کودکان از محتوای اعتیادآور دیجیتال اجرا می کند.
 
 به نقل از انگجت، دولت چین رای به اصلاح قوانینی داده که محصولات و سرویس های اینترنتی اعتیادآور برای کودکان را ممنوع می کند.
 
سازندگان بازی های رایانه ای، سرویس های پخش آنلاین محتوا و شبکه های اجتماعی باید محدودیت های زمانی و میزان مصرف را برای کاربران خود اعمال کنند.
 
این اقدامات همچنین به کودکان و والدین شان حق می دهد از شرکت های اپراتور اینترنت درخواست کنند اقدامات ملزوم برای مقابله با قلدری سایبری مانند مسدود کردن و حذف محتوا را اجرا کنند.
 
قوانین اصلاح شده از یکم ژوئن ۲۰۲۱ میلادی اجرا می شوند.
 
البته قوانین جدید به اقدامات پیشین چین در این زمینه وجهه ای رسمی می بخشد.  قانونگذاران این کشور در حال حاضر مشغول بررسی جنبه های اعتیاد به بازی های رایانه ای هستند و توسعه دهندگان نرم افزار مانند شرکت تنسنت نیز اقداماتی نظارتی را اجرا می کنند.
 
اما ممنوعیت آشکار محتوای اعتیادآور، سایت ها و سازندگان بازی های آنلاین را مجبور می کند حتی اگر نسبت به زیان آور بودن محتوا شک دارند، اقداماتی احتیاطی در این زمینه را انجام دهند. هرچند این قوانین بیشتر به محصولات دیجیتالی چینی مربوط است، اما روی بازی های رایانه ای و سرویس های چینی که در نقاط دیگر عرضه می شود، تاثیرگذار خواهد بود.

​​