فناوری اطلاعات

IBM زیرمجموعه خدمات ابری خود را به شرکت مستقل تبدیل کرد

منبع: همکاران سیستم
شرکت IBM به صورت رسمی اعلام کرد برای تمرکز هرچه بیشتر بر حوزه خدمات رایانش ابری زیرمجموعه مربوطه به ارزش 19 میلیارد دلار را به یک شرکت مستقل تبدیل می‌کند.
 
 
 
شرکت IBM که هم اکنون در 109 سالگی خود به سر می‌برد با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد واحد توسعه مدیریت خدمات زیرساخت را به یک شرکت عمومی تبدیل می‌کند تا از این پس با نام جدید NewCo فعالیت کند. با پیش‌ بینی‌های صورت گرفته جداسازی کامل این زیرمجموعه از شرکت آی‌بی‌ام اواخر سال 2021 میلادی به اتمام می‌رسد.
 
«آرویند کریشنا» مدیرعامل شرکت IBM اظهار داشت که این جداسازی به کمپانی آنها کمک می‌کند تا تمرکز بیشتری بر پلتفرم ابری و فناوری هوش مصنوعی داشته باشد و این اتفاق در حالی صورت می‌گیرد که قرار است شرکت تازه تاسیس زیرساخت‌های کسب و کارها و سازمان‌های مختلف را مدیریت کند.
 
درآمد شرکت IBM طی یک سال گذشته 77.1 میلیارد دلار محاسبه شد. آقای کریشنا آوریل امسال در نخستین صحبت‌های خود به عنوان مدیرعامل برای اعلام وضعیت مالی فصلی شرکت توضیح داده بود که آی‌بی‌ام به سیاست‌های خود برای حذف نرم افزارها و خدماتی که با دو سیاست اصلی این شرکت مطابقت ندارند ادامه می‌دهند. او تمرکز هرچه بیشتر بر سرویس‌های رایانش ابری و هوش مصنوعی را دو سیاست اصلی آی‌بی‌ام خواند.

​​