تلفن همراه

کوالکام وارد بازار RAN 5G شد

ICTna.ir – کوالکام، غول آمریکایی سازنده تراشه های تلفن همراه، در کنفرانس 5G خود پورتفولیوی جدیدی منتشر کرد که براساس آن خبر از ورودش به بازار شبکه دسترسی رادیویی (RAN) نسل پنجم تلفن همراه می داد.
 
qualcomm-radio-unit-688x285.jpg
به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت توضیح داده است که مجموعه ای کامل از سیستم عامل های نیمه هادی زیرساخت 5G که برای سناریوهای مختلف اجرای گسترده شبکه از ایستگاه های پایه مایکرو با massive MIMO تا ایستگاه های پایه میکرو با طراحی فشرده و تسریع انتقال اکوسیستم سلولی به شبکه RAN مجازی و تعاملی نیاز است را تولید خواهد کرد.
 
اطلاعیه جدید کوالکام حاکی از آن است که قرار است وارد بازاری شود که تاکنون هیچ ارتباطی با فعالیت های قبلی آن نداشته است. 
 
به نظر می رسد که عامل اصلی این اقدام، اشتیاق ایالات متحده برای ورود به بازارهای vRAN، OpenRAN و غیره باشد که تاکنون بخش عمده آن در اختیار وندورهای چینی بوده است.
 
کوالکام تاکید کرده است که تبدیل شدنش به وندور 5G یک تصمیم ناگهانی نبوده و به دنبال رقابت با سایر شرکت های نیمه هادی برای کسب بخشی از بازار RAN است.
 
باتوجه به سابقه قبلی فعالیت های کوالکام در ساخت تجهیزات موردنیاز دستگاه های مختلف موبایل، به نظر می رسد محصولات آن در حوزه تراشه های موردنیاز شبکه 5G نیز باکیفیت و رقابت در بازار باشد.

​​