تلفن همراه

هواوی شبکه اختصاصی 5G دانشگاه کمبریج را راه اندازی می کند

ICTna.ir – موسسه تحقیقاتی مخابراتی Cambridge Wireless از سیاست های بریتانیا سر باز زد و هواوی را به عنوان وندور راه اندازی شبکه آزمایشی خصوصی 5G خود انتخاب کرد.
 
Huawei Cambridge Wireless.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، آنها یک شبکه 5G خصوصی در پارک علمی کمبریج که متعلق به دانشگاه کمبریج است، راه اندازی خواهند کرد.
 
هدف از راه اندازی این شبکه، تامین محیط آزمایشی برای موسسه کمبریج وایرلس است تا بتوانند از طریق آن خودروهای خودران، انرژی پاک و جراحی از راه دور را با استفاده از فناوری 5G تست کنند.
 
سیمون مید، مدیرعامل کمریج وایرلس در این باره گفته است: ما همواره در تلاشیم تا برای اعضای موسسه ارزش افزوده ایجاد کنیم و فضای کاری را به یکی از پیشرفته ترین اکوسیستم های تحقیق و توسعه جهان تبدیل کنیم. از همین رو، کمبریج برای راه اندازی فناوری بی سیم نسل جدید بسیار عالی است.
 
ویکتور ژانگ، قائم مقام هواوی نیز در این باره گفته است: اکوسیستم کمبریج به عنوان یک راهبر جهانی در فناوری شناخته شده است و امیدواریم با دسترسی به تجهیزات و بازارهای پیشرفته از جمله چین و سایر کشورها، اعضای کمبریج وایرلس بتوانند به دستاوردهای جدیدی برسند.

​​