رگولاتوری

FCC فرکانس 5.9 گیگاهرتز را به وای فای اختصاص داد

ICTna.ir – کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا با تدوین قوانین جدید، باند فرکانسی 5.9 گیگاهرتز را به وای فای اختصاص داد.
 
wifi-router-770x285.jpg
به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مایکل اوریلی، یک عضو این کمیسیون ضمن ابراز خشنودی خود از این اقدام FCC گفته است که رکولاتور روی باند فرکانسی این کار را انجام داده که تاکنون بلااستفاده مانده بود.
 
او افزوده است: این باندهای فرکانسی به دلیل نزدیکی مکانی به به باند 5 مگاهرتز وای فای، بهترین فرصت برای توسعه فناوری های بی نیاز از پروانه هستند.
 
این طیف 75 مگاهرتز در باند 5.9 گیگاهرتز است که 20 سال پیش برای توسعه سامانه حمل و نقل هوشمند که با عنوان ارتباطات اختصاصی برد کوتاه (DSRC) شناخته می شود، تخصیص داده شده بود.
 
از همین رو FCC به کاربران فعلی DSRC یک سال کامل فرصت داده تا این باند را تخلیه کنند اما اوریلی معتقد است که شش ماه زمان برای این کار کافی بود. با این وجود تصمیم FCC به معنی تخصیص فرکانس بیشتر به وای فای در شرایط فعلی است که درحال حاضر برای کاربران اینترنت آمریکا فرصت مغتنمی خواهد بود.
 
FCC اعلام کرده است که در طول پاندمی کووید 19 رشد ارتباطات وای فای اهمیت بسزایی یافت چراکه آمریکایی ها از آن برای برقراری ارتباط از طریق ویدئو کنفرانس، سلامت از راه دور و دیگر اپلیکیشن ها و سرویس های حیاتی استفاده می کنند. ضمن اینکه آفلود کردن ترافیک دیتای موبایل به وای فای موجب شده تا شبکه های موبایلی آمریکایی با افزایش ناگهانی ترافیک مواجه نشوند و بتوانند فرایند سرویس دهی خود را به خوبی انجام دهند.

​​