تلفن همراه

اپراتورهای بریتانیایی در صورت استفاده از تجهیزات وندورهای پرخطر جریمه می شوند

ICTna.ir – اگر اپراتورهای مخابراتی بریتانیایی از قانون ممنوعیت استفاده از تجهیزات وندورهای پرخطر چینی مانند هواوی استفاده کنند، روزانه معادل 10 درصد از حجم معاملات خود یا 100 هزار پوند جریمه خواهند شد.
 
Huawei 5G UK.JPG
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، دولت این کشور گفته است: لایحه امنیت ارتباطات، استانداردهای امنیتی شبکه های مخابراتی بریتانیا را افزایش می دهد و تهدیدهای ناشی از حضور وندورهای پرخطر را نیز از میان برمی دارد.
 
بریتانیا در ماه جولای تصمیم گرفت استفاده از تجهیزات هواوی در شبکه های 5G خود را از پایان سال 2027 به دلیل تحریم های آمریکا روی فناوری تراشه های این شرکت و تهدیدهای آن برای امنیت ملی، متوقف کند.
 
این لایحه به منظور اطمینان از اینکه این تصمیم به قانون تبدیل شده و هر تهدیدی از سوی وندورهای پرخطر را در آینده مدیریت می کند، با در نظر گرفتن جرایم سختی برای اپراتورهای مخابراتی که آن را تقض کنند، تدوین شده است.
 
الیور دودن، وزیر دیجیتال بریتانیا در این باره گفته است: مزایای شبکه های 5G و فیبر اگر امن و پایدار باشند، قابل درک خواهند بود.
 
هواوی از تصمیم دولت این کشور و کنار گذاشته شدن آن از راه اندازی شبکه های 5G ابراز ناامیدی کرده و ویکتور ژانگ، نماینده این شرکت گفته است: این تصمیم مبنای سیاسی دارد و مبتنی بر ارزش گذاری منصفانه تهدیدها نیست.
 
دولت بریتانیا معتقد است با این لایحه استانداردهای امنیتی این کشور ارتقا می یابد و آن را از حمله های سایبری بالقوه از سوی سایر کشورها و بزهکاران حفاظت می کند.

​​