تلفن همراه

اریکسون، کوالکام و TIM رکورد سرعت FWA را شکستند

ICTna.ir – شبکه دسترسی بی‌سیم ثابت (FWA) یکی از امیدهای اصلی اپراتورها برای درآمدزایی از سرمایه‌گذاری انجام شدهروی 5G است و به همین دلیل هم انگیزه قوی از سوی آنها برای قرار گرفتن در صف نخستین ارایه‌کنندگان این سرویس وجود دارد.
 
TIM-FWA-record-536x285.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، هدف اصلی FWA پر کردن شکاف باندپهن روی فیبر است اما اگر کند باشد یا ظرفیت آن پایین باشد، مطلوب نخواهد بود.
 
از همین رو، اریکسون، کوالکام و TIM در همکاری مشترک با Casa Systems رکورد سرعت یک گیگابیت بر ثانیه را با پروتکل UDP و سرعت 700 مگابیت بر ثانیه براساس تست سرعت اوکلا روی شبکه زنده TIM با استفاده از فرکانس 26 گیگاهرتز در فاصله 6.5 کیلومتری از سایت را شکستند.
 
اگرچه در این تست سرعت نام شرکت‌های بزرگی دیده می‌شود اما ستاره واقعی این نمایش AurusAl جدید Casa Systems است که آنها مدعی هستند اولین تجهیزات پرقدرت 5G mmWave سمت مشتری (CPE) است.
هر سه شرکت مشارکت‌کننده در این تست از رکوردی که ثبت کرده‌اند بسیار خشنود هستند و اریکسون از اینکه برای انجام این تست توانست کوالکام را از چنگ نوکیا درآورد، خوشحال است.
 
بیانیه مطبوعاتی منتشر شده درباره این تست روی کاربرد 5G millimetre-wave spectrum نه تنها برای مناطق روستایی با سرعت بالا بلکه روی پوشش گسترده‌تر 5G FWA متمرکز است.

​​