فناوری اطلاعات

پهنای باند مصرف اینترنت مرکزی به بیش از ۱۱۲ گیگابیت بر ثانیه رسید

منبع: ایرنا
 
 
 مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی گفت: پهنای باند مصرفی این استان به بیش از ۱۱۲ گیگابیت بر ثانیه در آذرماه جاری رسیده که این رقم نسبت به دوره مشابه در سال گذشته بیش از ۲ برابر رشد داشته است.
 
«لادن مهدوی هزاوه» روز دوشنبه افزود: ظرفیت پهنای باند مصرفی استان در سال گذشته و قبل از شیوع کرونا، ۵۰ گیگابیت بر ثانیه بود اما با افزایش حضور مردم در منازل و استفاده از اینترنت برای امور مختلف آموزش، دورکاری و یا سرگرمی و تماشای فیلم، پهنای باند مصرفی استان به بیش از ۱۱۲ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافته است.
وی بیان کرد: پهنای باند مصرفی شرکت ارتباطات ایرانسل در استان نیز به بیش از ۳۸ گیگابیت بر ثانیه و شرکت خدمات ارتباطات سیار به بیش از ۳۳ گیگابیت برثانیه در دوران قرنطینه رسیده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی ادامه داد: نقش زیرساخت‌های ارتباطی در گسترش استفاده از ابزارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و تأثیر آن در کاهش شیوع بیماری کووید ۱۹ از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
مهدوی یادآور شد: برخی کاربران از سرعت اینترنت در ماه‌های گذشته نارضایتی‌هایی داشتند که با عنایت به افزایش پهنای باند، میزان مصرف کاربران دریافت کننده سرویس در شبکه‌های ثابت خانگی و سیار، اقدامات لازم توسط کارشناسان حوزه ارتباطات برای افزایش پهنای باند اپراتورهای ارائه دهنده خدمات و تأمین کننده پهنای باند در مراکز مخابراتی و زیرساختی استان مرکزی در دست اجرا است.
وی گفت: تمام مشترکان سرویس‌های ارتباطی ثابت، سیار می‌توانند با مراجعه به سایت https://۱۹۵.cra.ir و تماس با تلفن ۱۹۵ نسبت به ثبت شکایت خود از اپراتورهای دارنده پروانه از سازمان و ارائه دهندگان خدمات حوزه ICT اقدام کنند.
استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.
 

​​