تلفن همراه

دزدی پروفسور چینی از یک شرکت فناوری آمریکایی به نفع هواوی

ICTna.ir – یک پروفسور چینی متهم به سرقت فناوری به نفع شرکت هواوی چین بعد از محکوم شدنش بخاطر دروغ گفتن به FBI به کشورش بازمی‌گردد.
 
Huawei Thief.JPG
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بو مائو پس از اعتراف به گناه خود در چهارم دسامبر توسط پاملا چن، قاضی منطقه‌ای ایالات متحده در بروکلین به خدمت اجباری محکوم شد.
 
مائو وقتی در آگوست 2019 دستگیر شد، استاد مدعو دانشگاه تگزاس بود و قرار است چهارشنبه به چین برگردد.
 
دادستان‌ها گفته‌اند که مائو با یک شرکت فناوری کالیفرنیا توافق کرده بود تابلوی مدارهای آن برای تحقیقات دانشگاهی در اختیار او قرار بگیرد اما در نهایت اطلاعات آن را با هواوی به اشتراک گذاشت.
 
قاضی این پرونده گفته است: درحالیکه مائو فقط به دروغ‌گویی در جرمش اعتراف کرده اما رفتار مجرمانه او بسیار گسترده و بد است و البته احتمالا در زادگاهش از او به عنوان یک میهن‌پرست یاد خواهند کرد. ضمن اینکه او از کاری که کرده هیچ‌گونه ابراز ندامتی نکرده است.
 
او افزوده است: نقش مائو در این جرم جزئی بوده و به نظر می‌رسد از این ماجرا به صورت غیرمستقیم نفع داشته که یکی از آنها شامل پیشرفت شغلی احتمالی بوده است.
 
مائو که دو فرزند دارد و در دانشگاه Xiamen تدریس می‌کند، به خانواده‌اش پیغام داده است که استرس زیادی را تحمل کرده به دنبال بازگشت هرچه سریع‌تر به خانه‌اش است.

​​