تلفن همراه

دهمین سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات به صورت مجازی آغاز به کار کرد

ICTna.ir – دهمین سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات (IST2020) صبح امروز از سوی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به صورت مجازی آغاز به کار کرد.
 
tenth-international-symposium-on-telecommunications-ist-2020.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، وحید یزدانیان، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم آغاز به کار این سمپوزیوم گفت: شبکه‌های آتی، سیستم‌ها و فناوری‌ها، سرویس‌های آینده و مقررات و ضوابط فنی آینده سه محور اصلی دهمین سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات هستند.
 
او افزود: این محورها چشم‌انداز بدیعی از آینده نسل جدید ارایه خواهند کرد و پروژه‌هایی با این سه سرفصل تعریف شده و دستاوردهای آن به زودی ارایه خواهد شد.
 
یزدانیان اظهار داشت: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از زمان آغاز به کارش، دریچه ورود فناوری‌های نوین به کشور بوده است.
 
او افزود: از همین رو، دو نقش کلیدی آشنایی جامعه علمی کشور با لبه‌های تکنولوژی و بومی‌سازی خدمات و تنظیم مقررات بر عهده آن بوده است.
 
محمود کمره‌ای مسوول کمیته علمی سمپوزیوم IST2020 نیز در این مراسم گفت: 107 مقاله در دبیرخانه این سمپوزیوم دریافت و 53 مقاله پذیرش شد که در 10 نشست ارایه خواهند شد.
 
او درخصوص برگزاری کارگاه در این سمپوزیوم گفت: ۳۵ موضوع کارگاه پیشنهاد شد که از میان آنها پنج موضوع مورد پذیرش قرار گرفته است.
 
کمره‌ای افزود: طبق سنوات گذشته در این سمپوزیوم هم نمایشگاه جانبی به صورت مجازی و غیرحضوری با حضور شرکت‌های فعال در حوزه ICT برگزار شده است.

​​